mitä ostaa jätkälle joululahjax...ku en yhtään osaa sanoo mist se tykkää vaik oon yrittäny kysellä siltä..vastausta ei tuu????auttakaa mua pliide...
joululahjat
8
2826
Vastaukset
- tonttu
Osta joku tuoksu, deodorantti tai vastaava. Esim. boss. Pääset samalla itsekin nauttimaan hyvästä tuoksusta..
- menskä
voi ku oliski noin helppoo..mut ku jätkä kamu ostaa kihlasormukset niin haluisin vähä kalliimpaa ostaa..mut kertokaa ny ihmees et mitä ostaisin???vinkkejä otetaan paljon vastaannnja tietysti kaikkee ehdotuksia..mitä ite ostaisit jos kuulisit et jätkäkamus ostaa tosi kalliin lahjan??mitä keksisit ite sille????
- rihna
menskä kirjoitti:
voi ku oliski noin helppoo..mut ku jätkä kamu ostaa kihlasormukset niin haluisin vähä kalliimpaa ostaa..mut kertokaa ny ihmees et mitä ostaisin???vinkkejä otetaan paljon vastaannnja tietysti kaikkee ehdotuksia..mitä ite ostaisit jos kuulisit et jätkäkamus ostaa tosi kalliin lahjan??mitä keksisit ite sille????
Ehkä kannattaa harkita tuota kihloihin menoa uudestaan, jos et tunne kultaasi edes sen vertaa, että tietäisit mistä hän pitää.
Ihan oikeasti, kihlauksen kanssa ei tule kiirehtiä. Kyllähän se tuntuu jännältä, ja siitä on kiva kertoa kavereille jne, mutta kihlaus kuuluisi kuitenkin aina ottaa vakavasti. Jos teille paremmin tutustuessanne sattuu tulemaan ero, ilman kihlausta on helpompi erota..
En halua kuulostaa negatiiviselta, mutta kehotan vaan että harkitsette kunnolla.. omaksi parhaaksenne.
- tyttö vaan
älä osta lahjaa ollenkaa, jos et kerran tunne omaa kultaas niin hyvin et tietäisit mistä se pitää tai mitä se haluu.. eiks oo kiva seukkailla tuntemattoman kanssa? ..toisaalta, ehkä se pitääki sua vaa panona ku ei kerran suostu kertoo ittestää mitää sulle...niin mäki tekisin.. hauskaa joulua!
- tonttu
Aiku ihanaa!!! =) Onnittelut etukäteen! Myökii mentii kihloihin jouluna. Myö ei kyl silloin ostettu muita lahjaja, ku aateltii, et ne sormukset on lahjat. Jos haluut ostaa jotain, nii miltä kuulostais laatallinen kaulakoru. Taakse voisit kaivertaa oman nimen ja päivämäärän. Niitähän on eri hintaisia. On kultaisia ja hopeisia.
- hotellissa
varaa huone hotellista jonne voitte mennä kihlajais yötä viettämään tai jos ei rahat riitä huoneeseen niin varaa pöytä ja tarjoa illallinen.
Paljon onnea! - Lahjan Saaja
Automiehelle lisävalot ja jalkamiehelle votkapullo.
- Haappis
Kyllä itse tehty lahja on aina paras ja jos ei keksi lahjaa niin voi vaikkapa ostaa ässä arvan. Niin ainakin mun likkakaverini teki mulle viime jouluna ja voitto oli jopa 5€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1706804
- 594572
Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s323768- 633081
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161925Tekis mieli lähestyä sua
Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗271646- 171630
Ajatteletko koskaan
Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹401553- 341419
- 1431187