Haamu viiva vai positiivinen?

moikka menkat on nyt myöhässä ja tein niin sanotun haamu viivan? Haalea viiva siis joka tuli noin minuutin jälkeen virtsaamisesta. Erottuu mielestäni selkeästi.
Aikaisemmassa raskaudessa tein monta samanlaista testiä ja kävin labrassa ottamassa kolme kertaa veri kokeen ennenkuin pystyttiin varmasti sanomaan että olen raskaana. Nyt mietin vain että olenko raskaana vai en. Onko teillä tulut haaleita viivoja myös? Olitteko raskaana?

Kiitos viesteistä etukäteen (:!
5158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuo kuva oli sen verran epätarkka, että en pysty kommentoimaan sitä. Mutta jos se sun haamu oli värillinen tyyliin vaaleanpunainen, on se positiivinen. Mulla oli kanssa hyvin haalea viiva siinä vaiheessa kun menkat oli 5 päivää myöhässä. Seuraavana päivänä kävin vielä verikokeessa, jonka mukaan olin raskaana, mutta arvot oli normaalin alarajoissa. Ihan hyvin on raskaus silti edennyt. Sikiö on kehittynyt normaalisti ja laskettu aikakin on pian.

Äänestä

Joo kuva vähän väärisää. Kerroin tänää mun perheelle ja laitoin tikun kiertämää nii kyllä kaikki oli sitä mieltä että on positiivinen. Haalea vaalenapunainen on viiva(:!

Äänestä
  • Olet ilmeisesti ajoissa liikkeellä, eli menkkoihin on vielä hetki aikaa? Kyllä se kuitenkin on ihan selkeä punainen viiva on vaikkakin haalea sellainen, viivanpaikka on väritön. Vauva onnea! :) testaile vaikka muutaman päivän päästä uudestaan aamupissasta niin tulee jo paljon punaisempi viiva.

    Äänestä

  • onnea.. kirjoitti:

    Olet ilmeisesti ajoissa liikkeellä, eli menkkoihin on vielä hetki aikaa? Kyllä se kuitenkin on ihan selkeä punainen viiva on vaikkakin haalea sellainen, viivanpaikka on väritön. Vauva onnea! :) testaile vaikka muutaman päivän päästä uudestaan aamupissasta niin tulee jo paljon punaisempi viiva.

    Luinpas huonosti, kun sanoithan tuolla viestissä että menkat myöhässä :) mutta plussa mikä plussa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


carolina123 kirjoitti:

moikka menkat on nyt myöhässä ja tein niin sanotun haamu viivan? Haalea viiva siis joka tuli noin minuutin jälkeen virtsaamisesta. Erottuu mielestäni selkeästi.
Aikaisemmassa raskaudessa tein monta samanlaista testiä ja kävin labrassa ottamassa kolme kertaa veri kokeen ennenkuin pystyttiin varmasti sanomaan että olen raskaana. Nyt mietin vain että olenko raskaana vai en. Onko teillä tulut haaleita viivoja myös? Olitteko raskaana?

Kiitos viesteistä etukäteen (:!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu