Lähdetään pian Egyptin Lamaya Resortiin. Minkälaisia ötököitä on ko. hotellissa tai yleensä hotellialueilla? Torakoita? Hyttysiä? Mihin pitää varautua?
Egyptin ötökät
6
689
Vastaukset
- reiska299
Ajattelitko että hotelli aluella eri ötökät kuin vaikka kaupunkilla :D ??
Vitsi vitsi, torakoita saattaa näkyä sekä moskiitoja (hyttynen)- bugs7
Itse asiassa vähän sitä tarkoitin. Koska kokemuksia on maista ja hotellialueista, jotka öisin myrkytetään kaikkia ötököitä varten ja mitään ei siis ole missään. Ja sitten tietysti hotellialueen ulkopuolella on vaikka mitä.
Eli ehkä kysymys oli huonosti aseteltu, tarkoitin, että onkohan Egyptissä yleensä tai ko. hotellissa tapana tällaiset myrkytykset.
- Laukku pakattuna
Sinne mekin viikon kuluttua. Kolmella Egyptin reissulla eivät ole ötökät vaivanneet. "Savustuksia" on ollut hotellialueella ja jopa sisälläkin kävivät hyttysiä myrkyttämässä, kun oltiin hyvissä väleissä siivoojan kanssa.Ei mitään haitallisia eläimiä aiemmilla reissuilla.
- bugs7
Kiitokset vastauksesta!
- Palazio
bugs7 kirjoitti:
Kiitokset vastauksesta!
viikko sitten tulin hurghadasta. huoneeseen se hyttyskone, joka työnnetään pistokeeseen ja siihen sen hyttysestolevy. mukaan allergialääke esim Heinix tai vastaava, joka auttaa kutinaan. Hydrokortisonia otettiin sille, jonka iho on herkin. hyvin noilla pärjää. ulkona emme
- bugs7
Eli siis hyttysiä on? En voi ottaa allergialääkettä kun olen paksuna..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 162356
- 441261
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70897Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää135828- 45821
- 59797
- 42766
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44735Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe164722Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis130673