Luulen että voisin edistää uraani antautumalla esimiehelleni pikkujouluissa, tai oikeastaan tiedän sen.
Esimies on mielestäni mukava ja ihan namun näköinenkin. Kaikki luulevat että olen huvitellut kyseisen esimiehen kanssa ennenkin, vaikka se ei edes pidä paikkaansa.
Minulla ei siis oikeastaan ole mitään hävittävää tässä asiassa. Mutta silti hiukan arveluttaa.
Mitä teen ?
mitä teen
12
2198
Vastaukset
- Pomo
annat palaa. Ei se siitä kulu.
- Jorkki
Mitäpä täällä kyselet moisesta...Tottakai annat pomollesi pitkän kaavan mukaan jos siitä on jotain hyötyä sulle...Koivet levälleen vaan reippaasti:) Jos mulla ois siedettävän näköinen naispomo ja ehdottelis tuollaista niin en miettisi hetkeäkään ettenkö jörnisi ja köyrisi akkaa kunnolla.
...kannata keneltäkään kysellä. Kyllä sun täytyy ihan itse löytää vastaus moiseen kysymykseen. Itse varmasti tiedät parhaiten aisan laidan. Miten teidän kemiat toimii? Haluatko itse seksiä? Aiheeseen liittyy monia kysymyksiä ja sinä itse olet paras niihin vastaamaan.
- tina
mikäli se pomo on naimisissa tai seurustelee niin en kyllä suosittele. aimon saadessa tietää aiasta olet entinen työntekijä... ja vaimot saa aina tietää ennemin tai myöhemmin. En kyllä usko et tota tietä eteneminen on muutoinkaan kovin kestävällä pohjalla. Mut jos muutoin teillä synkkaa ja vapaita olette niin silloinhan juttu on ok.
- P.R
Kiitos vastauksista. Esimieheni ei ole varattu ja pidän hänestä. Taidan antaa hänelle unohtumattoman joulun :)
- miten kävi
Kerrohan pikkujoulujen jälkeen
kokemuksiasi:-) - KIIItos
miten kävi kirjoitti:
Kerrohan pikkujoulujen jälkeen
kokemuksiasi:-)Pitäähän meidän työntekijöiden jotenkin osoittaa kiitollisuuta pomoille
- P.R
KIIItos kirjoitti:
Pitäähän meidän työntekijöiden jotenkin osoittaa kiitollisuuta pomoille
Sunnuntaina kerron miten kävi, jos kävi mitään. Voihan käydä niinkin että ratkaisun hetkellä pupu menee pöksyyn. Jos edes sopivaa tilannetta pääsee sattumaan. Kun en kuitenkaan halua asioiden tapahtuvan avoimesti, en halua tiettyä mainetta.
- hönö
P.R kirjoitti:
Sunnuntaina kerron miten kävi, jos kävi mitään. Voihan käydä niinkin että ratkaisun hetkellä pupu menee pöksyyn. Jos edes sopivaa tilannetta pääsee sattumaan. Kun en kuitenkaan halua asioiden tapahtuvan avoimesti, en halua tiettyä mainetta.
Olitko vai et?
- P.R
hönö kirjoitti:
Olitko vai et?
Kerron jatkoista uudella otsikolla.
- talvikki
No älä ihmeessä mene sänkyyn sen takia , että saat ylennyksen tai palkankorotuksen.sama kun tekisit sen rahasta....eikä tule perästä huutelua...
- Esimiehesi
Todella kiusallista ,että olet ymmärtänyt normaalin ystävällisyyden väärin. Suoraan sanoen jos työntekijä alkaa örveltämään asiattomuuksia, niin järkevänä esimiehenä korrektin tahdikkaasti hänet siirretään aikaa myöden "toisiin tehtäviin". Sinut on palkatt töihin. Huvitukset haetaan muualta, mieluummin kotipiiristä. Yksityiselämä ja työ on kaksi eri asiaa. Tuliko tämä nyt selväksi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen markka otettiin käyttöön vuonna 1860
Suomi käytti vuoteen 1840 asti rahayksikkönään rinnakkain Ruotsin riikintaalareita ja Venäjän ruplaa. Tämän jälkeen oli5010015Kaivatullesi viesti ensi vuoteen?
Kerro meneekö naiselle vai miehelle ja vähintään yksi tunniste, esim. kirjain.1155658"Mä elän vieläkin"
Ikurin turbiini vetäisi taannoin lainabiisin Topin (RIP också) ja kumppaneiden kanssa. Toivottavasti on yläkerrassa kunn604413Pate Mustajärvi on kuollut
Ihan pari tuntia sitten. Että sellaista. https://www.is.fi/viihde/art-2000011715177.html1402995Yksityinen sektori aiheuttanut Suomen taantuman
Investointien sijasta nostaneet voitot osinkoina omistajille. Ehdotan korjausliikkeenä yksityisen sektorin sosialisoimi1432748Nyt Yle otti silmätikukseen sisäministeri Rantasen
Aivan erinomaista työtä tehnyt sisäministeri Mari Rantanen on saanut paljon aikaiseksi. Maahanmuuttoon ja maahanmuuttaji2322745Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen
haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota402624Miten ikinä kelpaisin sulle
Sinä saat niiltä muilta naisilta paljon enemmän, mitä minulta... Tai mihin minä olisin valmis. Enkä edes olisi niin tait302001- 201717
Edes vitamiinit eivät taanneet loputonta elämää
Nimittäin niistä rahaa itselleen taikonut tohtori siirtyi tuonpuoleiseen.371579