Valkealan uimahalli

voi perk.

Kuka on se fiksu joka luulee säästävänsä Kouvolan rahoja muuttamalla Valkealan uimahallin aukioloaikoja? La ja su menee halli kiinni jo klo 18 ja avantosauna klo 17. Isomäärä ihmisiä ehtisi ja haluaisi käydä hallilla juuri 17 ja 21 välillä, aivan kuten aukioloajat ennen olivat. Kävijämäärät tippuu ja sekö tuo säästöjä. Samoin lisääntyy sairauspäivät ja lääkärissä käynnit.

7

1589

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • säästetään vaan

      Säästetäänhän siinä iltalisistä kun viikonloppuna hankkii muutenkin paremmin niin siinähän saadaan jo suuri "säästö". ;) On sitten rahaa ampua ne taivaantuuliin!

    • Niinpä.

      Sama saa... Joka kuvittelee säästävänsä Haanojan haalin aukiolojen kanssa. Arkena auki vain kolmena iltana ja kahtena aamupäivänä. Koko viikonlopun kiinni.

    • uimari4

      Ainoa ero Haanojan halliin on, että valkealassa hallilla ja rantasaunalla on käyttäjiä...
      Ja nimenomaan sunnuntai iltaisin. Järjetöntä !!!

      • Uimarimyös

        Täytyy myös muista,että muutaman euron uimahallimaksu kattaa vain noin 20% käyntikerran todellisesta kustannuksesta. 80% jää verovaroista maksettavaksi.


      • Uimari5

        Haanojan haali on niin täynnä että hyvä kun altaaseen sopii silloin harvoin kun se on auki. Sen kiinni pitäminen on täyttä hulluutta. Jos se olisi yhtä usein auki kuin Valkealan uimahalli niin kävijöitä olisi varmaan yhtäpaljon. Meinaan ei kaikki viitsi Kouvolasta Valkealaan ajaa jos oma halli on auki.


      • en ymmärrä
        Uimari5 kirjoitti:

        Haanojan haali on niin täynnä että hyvä kun altaaseen sopii silloin harvoin kun se on auki. Sen kiinni pitäminen on täyttä hulluutta. Jos se olisi yhtä usein auki kuin Valkealan uimahalli niin kävijöitä olisi varmaan yhtäpaljon. Meinaan ei kaikki viitsi Kouvolasta Valkealaan ajaa jos oma halli on auki.

        Noinhan se juuri on. Verrataan kävijä määriä eikä oteta huomioon sitä, että toiset on koko päivän auki ja toinen vain yhden vuoron, miten ihmeessä silloin voi edes päästä isoon kävijä määrään? Silloin on hyvä vedota, että kiinni joutaa vähäisen käytön vuoksi.

        Toinen juttu on se, että miksi ei säästetä pyhäpäivien aukiolo ajoissa kun kävijöitä on vähän eikö hallit voisi pyhinä olla kiinni ja normaali päivinä auki, siis säästöt esim. tapaninpäivä, loppiainen ja koko pääsiäiseksi kiinni eikö se säästö pyhäpäivissä enemmän tutuisi kun esim valkealan aikoja muuttamalla? Voisihan yksi halli auki olla silloinkin, että halukkaat pääsevät uimaan ja silloin se voisi tuottaa jopa voittoakin.


    • kvlguy1980

      Käykö haanojan uimahallissa (Kouvolassa) yleensä homomiehiä vilkuilemassa miesten vehkeitä tai etsimässä seuraa toisistaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      45
      5851
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      48
      5356
    3. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      48
      3728
    4. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      14
      3675
    5. Vimpelin liikuntahallilla tulipalo?

      Katsoin, että liikuntahallista tuloo mustaa savua. Sitten ovet pärähti hajalle, ja sisältä tuli aikamoinen lieska. Toise
      Vimpeli
      96
      3376
    6. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      31
      3136
    7. Oletko nyt

      Onnellinen mies naisesi kanssa?
      Ikävä
      59
      2894
    8. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      58
      2746
    9. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      53
      2400
    10. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      38
      1854
    Aihe