Olipa hienoa että Tiikerit vei cup:n, toivotaan että myös mestaruus saapuu Kokkolaan pikkutauon jälkeen. Mitä parannettaa Tiikereiden pelissä mielestännä vielä on?
Oikeita juttuja: Tiikerien CUP-voitto
Oikeita_juttuja
4134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aika ok näyttää nyt kulkevan, saa nähä miten keväällä käy, veikkaisin Suomen mestaruutta, viikonlopun peleistä kun tulkkaa tiimiä
Mielestäni TV:n selostaja kiteytti hyvin Tiikereiden menestyksen merkityksen kaupungille. Hän sanoi, " ettei Kokkola ole Tiikereitä lukuunottamatta päässyt viime vuosikymmeninä nauttimaan joukkuepelien mestaruuksista sitten jalkapallon kultavuosien ". Tällainen asia huomioidaan siis muuallakin Suomessa, joten on kummallista ettei Kokkolassa koko kaupunki voi olla tyytyväisiä menestyksestä. Puoli kaupunkia tuntuu olevan menestyksestä vain pahoillaan. Toivottavasti tämä luo uskoa myös muihin lajeihin, että huipulle voi nousta Kokkolastakin. Zemppiä kaikille lajeille ja kannustetaan kotikaupunkimme kaikkia joukkueita ja unohdetaan lajikateus.
Korviini ei ole tullut mitään negatiivistä tiikereiden menestyksestä, jos ei nyt luistelijoiden itkemistä muutaman jäähallivuoron menetyksestä lasketa siksi. Tai sitten eivät ole sitä minulle kommentoineet, kun tietävät, että olen lähes tiikerifani . .ainakin lentopallonystävä. Hotsportin keskusteluissa vihjailtiin, että tiikereillä olisi tulossa uusi pelaaja...onkohan se vain huhu tai joku väärin ymmärrys...onko kenelläkään mitään vihjeitä asiasta..
Itse ihmettelen samaa.
Ainakin näillä palstoilla on selkeästi näkynyt vastakkainasettelua välillä Hermes/Tiikerit. Kuka ihme siitä hyötyy....?