Olisko mitään järkee?Mersu levii käsiin eikä oo varaa korjata.Meneekö huonompaan suuntaan vai siirrynkö julkisiin?Tyrät rytkyy ja pussit paukkuu Mersussa.Ottaisko
rauta-ajan jousilla vai hydroplastik?Diesel sais olla,automaatti kun on tottunut.
Halpoja on Citroäänit,pitääkö paikkansa,ettei halvalla hyvää saa!?
rauta-ajan jousilla vai hydroplastik?Diesel sais olla,automaatti kun on tottunut.
Halpoja on Citroäänit,pitääkö paikkansa,ettei halvalla hyvää saa!?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Saat ainakin kuusi citikkaa päittäin vaihdettuna.
Samalla varaosahuolto helpottuu pariksi vuodeksi.
Teroksi ei ainakaan kannata ruveta.
No eipä kyllä citikkasimoksikaan.
Älä vaan synnytä lisää pettereitä, kun omakin älykuntosi on jo tehohoitoa vaativalla tasolla.
Ota vaikka Daccia, mutta älä Citikkaa sekannu.Siitä seuraa 7 vuoden onnettomuus
Uskon kyllä että Mersu on laadukkaimpia autoja ja Citikka on sellainen keskiverto, mutta tuo hintaero on myös suuri. Jokainen joutuu sitten itse tykönään miettimään että kannattaako satunnaisesti/työmatkoilla/taksissa autoilevan maksaa Mersusta kahden Citikan hintaa? Jos laittaa sen hintaeron pörssiin/osakerahastoon ja ajaa sitten sitikkaa vaikka seitsemän vuotta, niin sen seitsemän vuoden jälkeen ostat uuden sitikan rahaston pääomalla ja tuotoilla olet maksanut huollot. Sinänsä molemmat merkit ihan jees omassa hintaluokassaan, ja citikan sijaan saman yhtälön voi laskea vaikka Octavialle. Se on sitten hyvä kysymys että kumpi on fiksumpi, 60t ajettu mersu vai uusi C5? Tai se, että ostaa käytetyn Citikan ja ajaa vähän, ja laittaa osakkeisin Mersun hinnan? Käytettyjen Citikoiden arvohan tunnetusti romahtaa, joten käytetty hyväkuntoinen on edullinen. Pörssi kannattaa aina paremmin kuin auto, paitsi jos autosta tulee parempi mieli.
Loistava arvio! Järkevintä on pitää pääosa pelimerkeistä autoa paremmin tuottavissa kohteissa ja lopuilla ajaa kuten parhaaksi näkee.
Älä hyvä mies ainakaan mihinkään Shitikkaan vaihda koska sen jälkeen sinulla ei ole varaa korjata mutta ei myöskään varaa ajaa !
Kuinka pienituloinen muuten olet?