El Lago Apartments

matkailija.

Olisiko kellään kokemusta tästä Mallorcan Alcudiassa sijaitsevasta hotellista? Oliko uima-allas liian pieni, millainen aamiaispöytä?

3

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Monesti Alcudiassa käyneenä,en ole asunut El Lago hotellissa ,joten omakohtaista tietoa on vain lähiympäristöstä.Olette "ranta Alcudian"keskeisimmällä paikalla,lähellä rannan leveintä kohtaa.Tienoo saattaa olla varsin vilkas,jopa meluisa,mutta palvelut on lähellä.Altaan koolla ei kovin suurta merkitystä ole,kun hyvä ranta on ihan vieressä.

    • perrito

      Oltiin Lagossa kesällä 2013,mielestäni ihan hyvä paikka.
      Huoneet isoja ja siistejä.Allas oli pieni ja ahdas,heinäkuussa vesi sameaa ( aurinkorasvaa?).
      Hotelli oli täysi eli omaa rauhaa ei ollut ja aurinkopetejä vaikea saada.
      Mutta rannalla me enemmän oltiin kuin meluisalla altaalla.
      Hotelli on vilkkaalla paikalla mutta ainakin meidän huone oli hiljainen, neljäs kerros ja järvellepäin eikä kadun hälinä ei häirinnyt.Rannalle lyhyt matka ja muutenkin sijainti oli hyvä,kaikki palvelut aivan hotellin nurkalla,"dollarikatu" ihan vieressä ja alakerran kiinainen oli myös edullinen ja monipuolinen,aika täynnä väkeä tosin joka ilta.
      Aamiasesta ei kokemuksia.

    • appelsiiniankkaa

      Viime toukokuussa otettiin viikon äkkilähtö. Siisti hotelli. Rauhallinen kulmahuone. Ainoa haitta oli tuolloin kova tuuli, joten parvekkeella ei mukavaa, vaikka näköala järvelle oli hieno. Nautittiin usein kahvia ja voileipiä baarissa, koska ne olivat hyviä. Allasalue jotenkin umpinainen, joten rannalle. Hyvä sijainti. Paljon kauppoja lähellä ja jo mainittu edullinen kiinalainen ravintola alakerrassa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      334
      7232
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4428
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3185
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3017
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1962
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1846
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      215
      1784
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1587
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1448
    Aihe