Onko kellään viimeisempiä kokemuksia hotellista?
Ao nag villa resort
20
322
Vastaukset
- krapila
Sijainti on hyvä, mutta hotellina hintaansa nähden heikko.
- Thaimaantietäjä
Mikähän villassa oli vikana, henkilökunta ystävällistä, aamupala ok, siisteys hyvä ja huoneet ok.Kasi hyvän kokoista uimallasta ja Spa sekä hotelli kylän parhalla paikalla,
minun mielestä 3* hotelliksi aivan hyvä ja mikä parasta respan tytöt ihania.
- Talvella 2014
Viime talvena oltiin. Hotelli on tosi hyvällä paikalla. Grand superior huone oli kiva. 3. kerros, näköala karstikalliolle. Ihan hyvä aamupala. Kerran syötiin illallinen hotellin ravintolassa. Oli hyvää. Altaat ihan hyvät ja kauniit. Varsinkin se karstikallion puoleinen. Henkilökunta oli tosi ystävällistä.
- 14.01.-29.01.2015
Tultiin kotiin 29.01.Tosi hyvällä paikalla. Huone oli asiallinen ja iso. Siivous toimi hyvin ja henkilökunta oli ystävällistä. En keksi hotellista mitään huonoa sanottavaa; no, ilmastointi piti aika kovaa meteliä, mutta siihen tottui yhdessä yössä. Rannanpuoleiselta altaalta pääsi näppärästi mereen uimaan, matkaa tuli muutama kymmenen metriä.
Jos ja kun menemme uudelleen Aonangiin, niin Villa on varma valinta.
Pienenä yksityiskohtana vielä sellainen, että käsittääkseni hotellissa ei ollut yhtään venäläistä majoittuneena.- bachata1
Kiitos, varsinkin kiva tietää, ettei hotellissa ole juurikaan venäläisiä. Viime vuonna Phuketissa sain niistä tarpeekseni.
- Huomenna
Menemme kolmatta kertaa ko hotelliin, paras meidän mielestämme, lähtö huomenna :-)))
- matkakuumenousee
Sama täällä, toista kertaa ollaan menossa Villa Resortiin ja huomenna lähtö :)
- bachata1
Hyvää lomaa teille! Me odottelemme vielä, 27 päivää lähtöön....
- bachata1
Onko jollain tietoa, onko tässä hotelissa takuumaksua tullessa? Ja paljonko se on? 25 päivää lähtöön....
- saftybox
Mikä ihmeen takuumaksu? Ikinä kuulutkaan vaikka Thaimaan matkoja useita. Jotkut hotellit ottavat safty boxin käyttömaksun joka palautetaan huoneen luovutus hetkellä.
- 14.01.-29.01.2015
Ei ollut mitään takuumaksua :)
- bachata1
Kiitos. Näin takuumaksusta joissakin hotelleissa AM:n kohdeoppaassa mainintaa.... vuonna 2010 kun itse kävin viimeksi ko hotellissa ei mitään takkumaksua ollut, mutta ajattelin varmistaa asiaa, josko olisi muuttunut, mutta onneksi siis ei, kiitos.
- H-71
Oltiin tammikuussa -14 isommalla porukalla. 2 kpl perushuoneita hyvällä paikalla. ystävällinen henkilökunta ja kaikki pelasi hyvin. Oltiin tosi tyytyväisiä. Suunnitellaan matkaa tulevaisuudessa uudestaan samaan hotelliin.
- bile
Täällä ollaan. Tosi hyvällä paikalla ja siisti hotelli. Siivous toimii hyvin mutta sitä saa hieman parannettua ku jättää hiukan tippiä siivoojalle. Aamupala mielestämme hyvä ja runsas. Hotellille ei kuulu liikenteen melu lainkaan.
- 2016
Onko erillinen suihku, vai onko ammeessa?
- 260215
Ammeessa
- tursisti
Ihan uteliaisuudestani kysyisin että missä muissa hotelleissa olette majoittautuneet Aonangissa tai Thaimaassa? Itse ollut Villassa parissakin eri huoneessa (joku superior ja toinen oli merinäköalalla grand superior tms.) enkä pidä hotellia kovinkaan kummoisena. Jos sinne pääsee hyvällä alennuksella niin se on ihan "ok", mutta perushintaan aika ryöstö.
- bachata1
Kiitos Aonang villa resort, et pettänyt taaskaan. Aivan ihana loma takana, nyt jaksaa taas arkea täällä loskassa. Toivottavasti ensi vuonna pääsemme uudelleen.
- MaljaNoille
Respan tyttö Noi oli kumppanini iltaisin ja öisin sekä vapaa päivinään. Erittäin hyvät muistot siis tästä hotellista ....Emme vain päivisin voineet hotellin altaalla yhdessä olla mutta eipä se häirinnyt rannalla vietimme aikamme. Palvelu oli siis ensi luokkaista enkä ylimääräisestä vieraasta lisämaksuja maksanut. Pian tapaammekin uudelleen.Tällä kerralla en varaa huonetta tästä hotellista ymmärrettävistä syistä.
- jep-jep
Piti olla kaksi Superior huonetta mutta Finnmatkat bookkaili (suomesta) homman hieman sekaisin. Paikalliset Finnmatkaojen oppaat ok. Hotelliporukka järjesti lopulta asiat suht hyvälle tolalle. Ystavallistä ja aikaansaavaa. Huoneet muutoin esim ilmastoinnin yms suhteen ok. Koh Lantalla oli hieman äänekkäämpi ilmastointisysteemi. 6, rakennuksen alakerralla (superior) oma uima-allaskanaali rakennuksen edessä - toimiva. Varsinainen pooli 10m päässä ja riittävän iso. Safka tehdään hygienisesti ja juomat oli "vatsan kestävää". Hotellln ulkopuolella kannattaa ottaa vaan pullotettua, oli sitten mitä oli. Paikalliset kaupat about 100-150m (7-Eleven yms). Sieltä lisää juomista. Hotellihuoneessa pari pulloa vettä per pävä sisältyy hintaan. Lämpötila 33, tunttu suht leppoisalta koska pientä liikettä meren äärellä koko ajan ilmassa. Just ao pienellä alueella ei kuulemma kovin usein sada - paikallinen väitti niin, kiertää - ei ainakaan helmi -maaliskuun vaihteessa satanut.
Muuta : Rahanvaihto: vaihdoin Suomessa Forexilla 700 € ja meni reippaasti tappiolle (kurssi 0.028). Paikallisesti seinästä Visalla (useampia paikkoja, McDonaldsin edessä esim) 0.035 9€, Huomattavan parempi, jos jotain ostaa isompaa niin Visalla (moniteho silmälasit kaikilla mausteilla itselle; puolet tilatessa , loput hakiessa. On hyvät - parhaat saatavilla olleet < 600€ = 20 000 batia). Vastaavat Suomessa n 1500€. Joka ilta syötiin ravintolassa, n 1500-2500 batia per, yht 2 2 hlöä. Ulkomaan juomat hieman kalliimpia.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p1037680Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3676769Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite724123Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill293869Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa
Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?1962316Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?
Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os242035- 691829
Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?
Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps191743Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."
Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m11617Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!
Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv11610