Lääkärin ammatissa paatuu kaikkein helpoiten.
Mitä lääkäri sanoo?
haben see
688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Oliko tuossa jotain uutta? Selvittyä on tullut vuosien varrella useasta Hippokrateen valan rikkoneista. Lekureile pääsykokeeseen psykologiset testit mukaan. Se karsii pahimmat narskut.
Laitapa oma ammattisi tähän. Epäilen että olet kateellinen narsisti.
Meinaatko kun vastaanotolla käy vaikeita potilaita? Vai paatuuko nuin vain?
Keikkaussalissa kirurgeilla narsismi rehottaa. Alotus myös koskenee hammaslääkäreitä. "Pihdet, pyydän". Sanottu kovassa sanassa hammashoitajalle. Potilaana sympatiat hoitajan puolella.
Keikkaussali on leikkaussali. :D
En tiedä miksi, mutta minusta nämä lääkärien ja hoitajien haukkujat ja leimaavat ovat jotenkin omituisia. Tällä palstalla rehottaa rasismi, jonka kohteena on tietyt ammatit. Puhukaa omasta puolestanne ja jättäkää muut rauhaan. Liika yleistys paljastaa narsistin haukkujaksi.
Huono itetunto ehkä väistä tai kokonaan jääneistä opiskeluista pistää ja tietenkin haukkumaan muita.