Emgoldex julkkikset.

Kulta on vaurautta.

4

159

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pian kosahtaa!

      Esitutkinta on päättynyt jo aikoja ja ei mennyt edes syyteharkintaan.

      Syytteitä kuulemma tulee eräiden jäsenten morkkaamisesta ja kuvien levittelemisestä julkisesti syyllistäen ja pilkaten.

      • liput liehuen

        Jos on idiootti ja laittaa videot juutuuppiin niin kyllähän sitä saa ilkkua. Lue sieltä sivulta kuka omistaa nyt oikeudet videoon kultakellojen kanssa.


      • silmä silmästä maail

        Minkäköhän maan lakien mukaan syytteitä tulee? Ajattelin vain kun nuo videot on laittanut jakoon yritys joka ilmoittaa toimipisteensä sijaitsevansa Dubaissa, yrityksen osoite on veroparatiisisaarella ja postitoimisto Hollannissa sekä puhelinnumero Britaniassa. Että minkäköhän maan viranomaiset nostavat syytteet tätä emgouuuuuldexia vastaan morkkaamisesta ja pilkkamisesta?

        Kukakohan muuten omistaa tai hallinnoi tuota yritystä joka syytteitä saa? Ajattelin vaan että tuskin yhtiötä voi vankilaan laittaa jos tuomiota tulee?


    • Kyllä kultaa voi myydä mihin grammahintaan tahansa mutta on eri asia kuka ostaa kalliilla grammahinnalla kultaa jota ei saa fyysisesti käteensä.
      Aika uskaliasta myydä edelleen kultaa jota ei ole itsekään nähnyt sillä mielestäni myyjä on vastuussa tekemisestään.
      Se on tietoisesti rikollista sutenöörin hommaa jossa tavara jää myyjälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      83
      5354
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      74
      4709
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      131
      4660
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      369
      2101
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      95
      1723
    6. 99
      1607
    7. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      257
      1507
    8. 349
      1197
    9. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      57
      1032
    10. Kadutko mitään?

      Minä kadun ikävässä kirjoittamista, mutta en saa sitä tekemättömäksi.
      Sinkut
      200
      1011
    Aihe