Emgoldex julkkikset.

Kulta on vaurautta.

4

166

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pian kosahtaa!

      Esitutkinta on päättynyt jo aikoja ja ei mennyt edes syyteharkintaan.

      Syytteitä kuulemma tulee eräiden jäsenten morkkaamisesta ja kuvien levittelemisestä julkisesti syyllistäen ja pilkaten.

      • liput liehuen

        Jos on idiootti ja laittaa videot juutuuppiin niin kyllähän sitä saa ilkkua. Lue sieltä sivulta kuka omistaa nyt oikeudet videoon kultakellojen kanssa.


      • silmä silmästä maail

        Minkäköhän maan lakien mukaan syytteitä tulee? Ajattelin vain kun nuo videot on laittanut jakoon yritys joka ilmoittaa toimipisteensä sijaitsevansa Dubaissa, yrityksen osoite on veroparatiisisaarella ja postitoimisto Hollannissa sekä puhelinnumero Britaniassa. Että minkäköhän maan viranomaiset nostavat syytteet tätä emgouuuuuldexia vastaan morkkaamisesta ja pilkkamisesta?

        Kukakohan muuten omistaa tai hallinnoi tuota yritystä joka syytteitä saa? Ajattelin vaan että tuskin yhtiötä voi vankilaan laittaa jos tuomiota tulee?


    • Kyllä kultaa voi myydä mihin grammahintaan tahansa mutta on eri asia kuka ostaa kalliilla grammahinnalla kultaa jota ei saa fyysisesti käteensä.
      Aika uskaliasta myydä edelleen kultaa jota ei ole itsekään nähnyt sillä mielestäni myyjä on vastuussa tekemisestään.
      Se on tietoisesti rikollista sutenöörin hommaa jossa tavara jää myyjälle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Saisinpa halata sinua joka päivä

      ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a
      Ikävä
      50
      5769
    2. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      44
      4372
    3. Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?

      Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�
      Ikävä
      148
      3979
    4. Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki

      Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K
      Maailman menoa
      91
      3640
    5. Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin

      Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii
      Maailman menoa
      71
      2869
    6. Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne

      Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja
      Maailman menoa
      105
      2507
    7. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      40
      1879
    8. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      56
      1826
    9. Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä

      Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii
      Maailman menoa
      235
      1693
    10. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      33
      1461
    Aihe