Lastenhoitoapua tarjolla Tampere&lähikunnat!

lauraem1

Hei!

Olen 21- vuotias tamperelainen lähihoitajaksi valmistunut nainen.
Etsiskelen nyt lastenvahtitöitä omien osa-aikatöideni ohelle. Olen käytettävissä siis useimmiten myös arkipäivisin, ja pystyn vaikuttamaan hyvin omiin aikatauluihini, joten myös säännölliset työt olisivat mahdollisia. Toki myös epäsäännöllisemmät ja ihan satunnaisetkin ''keikat'' olisivat ok.

Olen käynyt MLL:n lastenhoito-koulutuksen sekä EA-koulutukset. Minulla on myös hygieniapassi.
Olen hoitanut lapsia heidän kotonaan silloin tällöin jo useamman vuoden ajan aivan vauvaikäisestä (6kk) lähtien, tähän mennessä lähinnä MLL:n kautta. Eniten kokemusta minulla on taaperoikäisistä lapsista. Olen työskennelyt myös kehitysvammaisten lasten kanssa, ja esimerkiksi tukiviittomien käyttö sekä PEG- letkuruokinta ovat tuttuja ja hallitsen ne.

Olen luonteeltani luotettava, huumorintajuinen ja maalaisjärkeä omaava ihminen, ja minusta on rehellisesti mukavaa viettää aikaa lasten kanssa puuhaillen.

Minulla on ajokortti ja auto tarvittaessani käytössä, joten työt myös julkisen liikenteen ulottumattomissa tulisivat kysymykseen. Palkkaus on keskusteltavissa tapauskohtaisesti ja teen töitä hyvin edullisestikin jos kyseessä on esimerkiksi yksinhuoltajaperhe tmv. Yöhoidosta on yleensä sovittu jokin könttäsumma.

Jos siis tarvitsette kokemusta omaavaa, aikuista lastenhoitajaa, otattehan yhteyttä aluksi sähköpostitse. Kerron mielelläni lisää mailin/puhelimen välityksellä. :)

[email protected]

0

181

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

        Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
        Maailman menoa
        110
        6887
      2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

        STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
        Maailman menoa
        384
        6533
      3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

        On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
        Maailman menoa
        65
        3297
      4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

        Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
        Maailman menoa
        126
        2832
      5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

        Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
        Maailman menoa
        108
        2430
      6. Onko kaivattusi

        liian vetovoimainen seksuaalisesti?
        Ikävä
        125
        1834
      7. Puolen vuoden koeaika

        Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
        Ikävä
        21
        1697
      8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

        Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
        Maailman menoa
        35
        1587
      9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

        Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
        Kotimaiset julkkisjuorut
        182
        1367
      10. On todella hassua

        Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
        Ikävä
        74
        1257
      Aihe