Sinänsä mielenkiintoista että finnairin kotimaanlennot ja kolmanneksen euroopan lennoista lentää jatkossa yhtiö jonka suurin omistaja on henkilöstövuokrausfirma. Nähtäväksi jää onko taustalla myös laajempia ulkoistuksia staffpointille.
http://www.taloussanomat.fi/porssi/2015/01/07/staffpoint-ja-gws-tulossa-osakkaiksi-flybe-nordiciin/2015159/170
Finnair-halpiksen osuudet Staffpointille ja GWS:lle
18+4
2
217
Vastaukset 2
- AKKmersu
60 miljoonaa on nyt siis 1 euro....
naurattaa,,,- Sievänen
Finnairin tiedotuspolitiikalle kaupassa on huomattavaa euron myyntivoitto. Kai tästä Finnairissa jotkut bonukset laukeaa kun on tehty hyvää työtä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän511001Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll16881Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl501799- 46737
- 42664
- 37619
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30596Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE166553Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37540Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan57518