Ajatelkaapa, Tiimarissa asoidessani maksoin ostokseni tilapäisesti luottokortilla(siis luotonpuolelle)niin Tiimarin myyjä ei enään palvellut minua, jätti antamatta ostoksilleni pussin ja pyytäessäni sitä hän heitti sen tiskille.Mitähän varten sitten pankkikortissa on luottopuoli jos sitä ei saa käyttää.Myyjä taitaa olla aika tavalla väärällä alalla!!
Tiimarin myyjä
tarjacaisa
21254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tökeröä oli joo.. oon minäkin saanu Oulussa ylimielistä palvelua, esim. yhessä pizzeriassa oli muuan oikein ynseä muija.. taidankin boikotoida ko. paikkaa aika pitkään.. jees, ynseys pois tai sitten muihin hommiin, näin on näppylät.
En ymmärrä mikä ero se on tiimarin myyjälle velottaako pankin vai luoton puolelta. Eihän se ole omista pois. Taisit vaan törmätä oululaiseen "asiakaspalveluun"? ;)