New 3DS XL

Mikkohan se

2

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tarvinko tätä?

      Tuoko tuo laite mitään mullistavaa uutta, jos omistaa jo 3DS XL konsolin? Jos nyt ei puhuta noista prosessoreista ja muista nippelihilavitkutintiedoista, vaan ihan "näppituntumasta".

      3D katselukulmahan on tosiaan tässä nykyisessä aika tarkka, mutta en taas itse sitä toimitoa juuri päällä pidä, että sikäli sekään ei ole mikään kynnyskysymys. Näytöt lienee muuten saman kokoiset?

      • Mikkohan se

        Itselläni on kokemusta vain "perus"-3DS:stä, mutta esittelin laitetta XL:n omistavalle kaverilleni ja häneltä sain muutamia kommentteja:

        -Näyttö on tosiaan samankokoinen XL:ään verrattuna
        -3D:n katselukulmasta hän yllättyi paljonkin, 3D päällä ruutua pystyi katsomaan varmaan 45 asteen kulmasta sivulta ilman ongelmia.
        -Mainitsemasi prosessori on ilmeisesti tehokkaampi, mutta mielestäni tällä ei ollut suurtakaan merkitystä sillä eShopin käynnistymistä joutuu odottamaan silti hetken aikaa. Käynnistymisen jälkeen itse käyttö on suhteellisen sulavaa.
        -Jos aikomus on pelata vain nykyään julkaistuja pelejä, ei laite tuo varmaankaan merkittäviä parannuksia ainakaan XL:ään verrattuna. Jos kuitenkin tarkoitus on pelata uusia/tulevia pelejä kuten esim. Monster Hunter 4, niin nämä taitavat vaatia New 3DS XL:n uusia näppäimiä ja laite on sen vuoksi pakollinen.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakastatko?

      Ala kertomaan se ja heti
      Ikävä
      68
      3001
    2. Mikä haluat olla kaivatullesi?

      1. Kaveri 2. Ystävä 3. Panokaveri 4.puoliso 5 jokin muu
      Ikävä
      90
      2806
    3. Kosiako meinasit?

      Voi sua rakas ❤️
      Ikävä
      49
      2047
    4. Mietin että

      Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin
      Ikävä
      20
      1505
    5. Oot ilkee paha noita

      Paha babushka Luulitko etten tienny
      Ikävä
      15
      1309
    6. Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon

      Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..
      Vimpeli
      5
      1288
    7. Aaamu on täällä taas!

      Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa
      Ikävä
      13
      1271
    8. Tajusin vaan...

      Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein
      Ikävä
      13
      1223
    9. Noin ulkonäkö-jutut ei multa

      Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin
      Ikävä
      24
      1192
    10. Sytyttikö hallin lapsi vai joku mielipuoli

      Onko tietoa? Toivon jälkimmäistä
      Vimpeli
      17
      1178
    Aihe