Turbiinin

Millä saan tyhjennettyä turbiinin automaattiöljystä ja mistähän tuo tulppa löytyy?
2217
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Pyörität moottoria niin tyhjennystulppa tulee kytkin kopassa olevan reijän kohdalle ja 5mm kuusiokolo avaimella auki. Vaatii tietysti et auto on nosturilla tai montulla

Äänestä
  • Näkyy olevan pieni musta muovinen tulppa.Kuusiokoloruuvi ilmeisesti löytyy sen alta.
    Pyöriikö alta päin pyörittämällä vaiko startilla pyöritettävä?Eli kun laittaa vapaalle,saako pyöritettyä käsin?
    Joo,suodatin on hommattuna,toivottavasti oikeenlainen,kun ei ole vanhaa mallina.
    Uusi tiiviste myöskin kanteen.Onkos tuossa kuusiokoloruuvissa mitään uusittavaa tiivistettä?
    Kiitokset jo etukäteen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyhjennys kirjoitti:

Millä saan tyhjennettyä turbiinin automaattiöljystä ja mistähän tuo tulppa löytyy?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu