Osaisiko joku neuvoa miten MSN Messengerin saa installoitua jollekin muulle kuin C-asemalle. Kun se ei nääs kysy sitä mille asemalle asennetaan vaan änkee suoraan sen C:lle. Haluaisin sen D:lle!! Miten toimitaan?
Messenger jollekin muulle kuin C-asemalle?
Kaija
6440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
D ole yleensä CD-asema? Ei kai messee sille voi asentaa.
Kyl se ihan kovolla se DEE on äxpeellä, ainaki omassa uudessa säätämättömässä koneessa
Asemaia on niin paljon kuin on osioinnin yhteydessä luotu.
Olet varmaan antanut selaimelle käskyn "tallenna aina tänne" ja ruksi perään ja se nyt ilman muuta hakee muistamansa asetuksen. Messengerin asennuksessa sinne pitäisi kyllä tulla Messengerin ehdottama kansio minne tallentaa. Yleensä Program Files. Siihen kun vaihdat sitten aseman/kansion niin tallentuu varmasti sinne minne haluat.
Emminä mitään käskyjä ole antanut. Mesen asennuksessa EI KYSYTÄ minne kansioon haluat tallentaa. Sehän tässä se ongelma onkin. MITEN SAAN SEN KYSYMÄÄN SITÄ?
Asensin uudelleen Mesen ensin sen poistettuani. Kyllä se ehdottaa asemaa ja kansiota minne se asennetaan. Kyllä ihmetyttää jos sulla ei sellasta tee. Siis eihän se kysy minne se asennetaan vaan ehdottaa asennusta esim XP:ssä Program Files kansioon automaatisesti. Sinne kun muutat aseman minne haluat sen asentaa.