Muistakaahan kommunistit että taivaan porteilla pietari kysyy ketä äänestit, nyt on viimeinen tilaisuus muuttua ja äänestää Juhantalon Kaukoa.
Vaalit 2015
SuurimunainenLempust
14221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Nyt on viimeinen tilaisuus olla äänestämättä Juhantaloa,tai jotain muuta kepulia varsinkin loikkaajia.
Miksi äänestää Juhantaloa? Haloo, ei aja kuin omia etujaan! Se on nähty! Toiseksi, Kuitenkin eroaa... peruu eronsa... no, siinä se vaalikausi taas menikin.
Niin, muistelkaapa mitä kaikkea on tapahtunut edellisten vaalien jälkeen. Kuka tosissaan yrittää parantaa asioita ja kuka taas vaan kalastelee pisteitä ? Myös yhteistyökyky on aivan ehdoton edellytys nykypäivänä, ei niitä asioita enää saunakamareissa hoidella.
Pitäisi olla rohkeutta tehdä niitä kipeitäkin päätöksiä jos kerran rahaa ei ole.
Ja mistä ihmeestä tulee tämä ajattelu, että yhteiskunnan pitäisi aina maksaa kaikki, yrittäkää nyt hyvä ihmiset tehdä jotain itsekin oman hyvinvointinne eteen.
Eikö tosiaan Kankaanpäästä löydy nuorempia päättäjiä,Kaukon kannattajat 65-110 ikävuoden välillä.Pannaanpas välillä J.Koskela eduskuntaan, luulen että paras valinta lähialueelta ,puolue on sivuseikka.Taloustutkimuksen tuoreen tutkimuksen mukaan Satakunnan perussuomalaisista menee läpi kaksi,Jalonen,Koskela, Huhtasaari????
No eikös se Koskelakin ala jo olla ikämiehiä? Toisaalta onhan se tohtorismies ja pappikin. Että siinä mielessä?
Kyllä on yhteiskuntatieteiden maisteri,ekonomi ja teologian maisteri,kielitaitookin näkyy löytyvän Suomi,Ruotsi ,Englanti ja Saksa että ei koulutuksen puolesta tartte hävetä,toivottavasti tärppää eka kerralla ,ei nyt vielä liian vanhakaan.
Korjataan yhteiskuntatieteen tohtori,anteeksi.
niin pitäs olla rohkee ja poistaa maajussien tuet välittömästi, sipsuttimen pummi joukot jos pääsevät hallitukseen niin se on suomen tuho, halvatun pummi lauma,,,ei terve äänestä kepulia,
Paskat! Kähkönen sinne, toiv. hoitais muitaki ku omia asioitaa siä
Ei noista kyllä kukaan oo riittävän hyvä, eikö yhtään parempia ehdokkaita löydy tältä seutukunnalta ?? Joo koulutus on tietysti hyvä, muttei silti mikään ratkaiseva juttu.
Ja eikö täältä yhtään naisehdokasta löydy ??
Kyllä täältä lähtee Koskelalle ääni. Viimeisen päälle asiansa osaava ja jämpti mies. Ei ole jäänyt kalkkeutumaan entisten meriittiensä varjolla, vaan on näyttänyt tahtonsa ja kykynsä kehittää omaa osaamistaan myös myöhemmällä iällä. Ei siis ole tarvetta elvistellä kivikautisilla nakkikiskabisneksillä, koplaajien ajat ovat auttamatta takana. Nyt järki käteen ja aidosti asiantunteva ja päämäärätietoinen mies, eli Jari Koskela eduskuntaan! On juuri oikea mies edustamaan pohjoista Satakuntaa.
Joo joo mutta ei mikään nainen ole, missä ne naisehdokkaat on ? En sitten periaatteestakaan äänestä ketään miestä. Joten pitää ehdokas sitten hakea kauempaa..
Kyllä täällä oli joskus joku lesbo demari joka sai yli sata ääntä, mutta nykyään joudut kattelemaan ehdokkaasi jostain muualta.
Eikös se kankaanpääläinen "veteraani" nainen olisi hyvä eduskuntaan, joka käytti väärin kuntouttavan työtoiminnan resursseja kesämökki -hankkeessaan? Veri on vettä sakeampaa...