Kuulin sivusta tämän ..
Ajoipa eilen sipatin eteen taksiparkkiin somali punaisella opelillaan ja kliksautti avaimista keskuslukon kiinni. vanhempi rouva odotteli taksia ja sanoi somalille että tähän ei saa pysäyttää autoa ja näytti liikennemerkkiä. somali sanoi siihen että ei haittaa ja nauroi iloisesti. nainen sanoi että sinä saat sakot jos poliisi tulee. somali sanoi siihen että, Ei haittaa ja naureskeli mennessään kauppaan ...
Kuka maksaa somaleiden sakot kouvolassa ?
Somali ja Opel
5
309
Vastaukset
- hurjat
On se hurja. Jätti auton taksipaikalle. Minä olen kuullut paljon hurjempia juttuja. Itekki nauraisin jos joku uhkailisi poliisilla väärinparkkeerauksesta. Poliisitkin nauraisi jos soittaisit heille.
Kuka maksaa mustalaisten parkkisakot Kouvolassa? Ei kukaan. Kouvolassa on otettu huomioon mahdollisuus, ettei kaikki maksa maksujaan. Ne joilla on rahaa, maksavat.
- Egonomisti
Sakot maksaa sama taho, joka maksaa heidän asumisensa, vaatteensa, ruokansa, viihde- ja hyötyelektroniikkansa, huonekalunsa, ajokorttinsa ja ooppelinsa.
- oisko???
Varmaan korurosvo?Lehtomäki-tornionmäki?
- somali on
rosvo joka tapauksessa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2014251Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t583022Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per891638Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181296Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va121274Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20231067Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi81066- 471023
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2341012- 49956