Me olemme käyttäneet saman oppaan palveluja jo
useammilla Thaimaan matkoilla. Hän on järjestänyt meille
taksimatkoja, retkiä saarille ja Khao Sokin luonnonpuistoon.
Retket puolta halvemmalla kuin matkatoimistot.Suosittelemme tätä
luotettavaa, englantia taitavaa opasta.
Yhteystiedot: Rainy mobile: 66843073993 tai 66887541237
email: [email protected]
Jos haluat keskustella aiheesta niin osoitteeni on : [email protected]
Kale
Hyvä opas Phuketissa!
5
375
Vastaukset
- 28x...
Höh, Phuketista saa kaikkein halvimmat ja parhaimmat oppaat baareista. Tuntevat kaikki ja tietävät varmasti kaikki mestat. Osaavat kertoa piheille mistä ja miten pääsee eri paikkoihin halvimpaan hintaan.
Huom! Tiukkapipoisille tiedoksi että niitä ei ole pakko panna.
Kuitenkin sekin mahdollisuus tietenkin on jos vaikka alkaa mieli tehdä siellä saariretkillä sitten. - hipiveikka
Eiks 28 tiedä että mainostaminen palstalla on kielletty?
- lucky luke
Höpsis, 28x on aivan oikeassa. Parhaimmat oppaat saa beerbarista tai gouggarista. Osaavat opastaa lihavan lyhyttukkaisen pikkurouvan kakaroiden kanssa rannalle kun mister lähtee opasneitosen kanssa hakemaan virvokkeota. Siinä matkalla opasneitonen jo hieroo paksua makkaraa raskaasti bermudan kankaan lävitse.
Mister tutkii opasneitosen kanssa paikat mitkä ovat kaikista kauimpana ja lähettää suomalaisen läskiperseen kakaroiden kanssa retkelle. Mister menee oppaan ja makkaransa kanssa tuntihotelliin ja siellä tehdään kaakaonvärisiä lapsia joka asennossa liukkaasti koko retken ajan.- tartsis
Niin ja sitten vuosien kuluttua kaakaonvärinen lapsi etsii kadonnutta isäänsä telkkariohjelmassa, huoh. Juttelin paljon ns. oppaiden kanssa ja useimmilla vähintäänkin yksi lapsi, miksi ne eivät ehkäise, vaan pukkaavat lapsia vaikka elintaso surkea. Ei sitä ymmärrä, eikä kai tarvitsekaan.
- 28x...
Äläs nyt rva tartsis!
Pienet thai- tenavat ovat aivankin ihania. Suuret pikisilmät ja pystyssä sojottava musta tukka. Ovat aivan hellyyttäviä.
Syy miksi lapsia tekevät on aivankin taloudellinen. Sosiaaliturva vanhuuden päiville on olematonta joten lapset ovat ainoa turva.
Perhekeskeisyys on luja juuri tämän takia.
Meillä olisi paljon opittavaa juurikin tässä vanhusten huoltoon liittyvässä asiassa. Täällähän vanhukset heitetään hunningolle kun ne on ensin lypsetty putipuhtaiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait102898- 392527
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...381393- 841330
- 631211
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä40959Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.124853- 32786
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi27635Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58596