paljonko

Hei.Minkälaisia lukuja holter nauhoituksesta olette saaneet.Minulla oli sinusrytmi 67,päivämaks.139,yömin.39.N 2000 kammiolisäl.,5 eteislisälynt.14 kuplettia.Lääkärin mukaan ei syytä huoleen..
3336
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hei, kyselin tuossa ylhäällä minkälainen homma tämä 24 h ekg-rekisteröinti on. Olet siis ilmeisesti siinä ollut Voitko kertoa tästä rekisteröintitavasta jotakin. Minulla ei mitään hajua. Luultavasti kuitenkin puhumme samasta asiasta.

Äänestä
  • Eli olen käynyt holter nauhoituksen viime kesänä.sairaalassa laittoivat piuhoja rintaan ja nauhoitus laite teipillä ihoon kiinni.Ihan pystyi normaalisti toimimaan ei juuri häirinnyt,yön kyllä nukuin paita päällä etten seonnu johtoihin.Antoivat mukaan paperin mihin piti kirjoittaa ylös kello-aika jos oli ylimääräisiä tuntemuksia(missä olit ja mitä teit)24 tunnin jälkeen sen voi itse ottaa irti laitoin laatikkoon takaisin ja vein sen lähi terveyskesk. josta toimittivat sen sairaalaan,sitten oli soitto aika jossa kuuli tulokset ja tuli vielä kirjallisena kotiinkin.ps.Ei tarvitse jännittää sitä yhtään.

    Äänestä

  • holter kirjoitti:

    Eli olen käynyt holter nauhoituksen viime kesänä.sairaalassa laittoivat piuhoja rintaan ja nauhoitus laite teipillä ihoon kiinni.Ihan pystyi normaalisti toimimaan ei juuri häirinnyt,yön kyllä nukuin paita päällä etten seonnu johtoihin.Antoivat mukaan paperin mihin piti kirjoittaa ylös kello-aika jos oli ylimääräisiä tuntemuksia(missä olit ja mitä teit)24 tunnin jälkeen sen voi itse ottaa irti laitoin laatikkoon takaisin ja vein sen lähi terveyskesk. josta toimittivat sen sairaalaan,sitten oli soitto aika jossa kuuli tulokset ja tuli vielä kirjallisena kotiinkin.ps.Ei tarvitse jännittää sitä yhtään.

    Kiitos sinulle asiallisesta ja selkeästä vastauksesta. Lähdenpä sitten tutkimukseen ihan rauhallisin mielin, kun saan ensin kutsun ko. sairaalaan.
    Toivottavasti sinä saat vertailuarvoja joiltakin, jotka ovat saman rekisteröinnin kohteena olleet. Kiitos vielä kerran. Hyvää joulunalusaikaa sinulle!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


holter kirjoitti:

Hei.Minkälaisia lukuja holter nauhoituksesta olette saaneet.Minulla oli sinusrytmi 67,päivämaks.139,yömin.39.N 2000 kammiolisäl.,5 eteislisälynt.14 kuplettia.Lääkärin mukaan ei syytä huoleen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu