Jatkakaa samaan malliin ja tuhotkaa viimeinenkin kiinostus ilmailuharrastukseen.
Ei ole tulevaisuutta. Kiitos teille, Kiitos Peter
Hyvä ilmailijat!
15
541
Vastaukset
- Rauha maahan
Siitä kiitos kuuluu vain Lennuille eikä kenellekään muulle!
- häpeän
Sen verran perätöntä touhua että lennotkin loppui
- 1+13
Perättömät Lennut, jep jep.
- martti ahtisaari
Kas, Piitterillä kello pirahti ja eikun suolta tarkistamaan. Samaa vanhaa jankutusta päivästä toiseen. Joko IP:t selvitetty ja haastehakemukset jätetty?
- Käry tosiaan kävi
Allers on 9.1.2015 luovuttanut 6 eri viestiketjun lähes 450 viestin IP:T Helsingin käräjäoikeuden päätöksellä esitutkintaviranomaiselle.
Jotta asia etenee nyt kyllä. - Peter__T
Käry tosiaan kävi kirjoitti:
Allers on 9.1.2015 luovuttanut 6 eri viestiketjun lähes 450 viestin IP:T Helsingin käräjäoikeuden päätöksellä esitutkintaviranomaiselle.
Jotta asia etenee nyt kyllä.No osoittakaa aikanne kuluksi edes muutama ns. Perätön ilmianto. Vastausta ei vaan kuulu.
- Piipaa11
Peter__T kirjoitti:
No osoittakaa aikanne kuluksi edes muutama ns. Perätön ilmianto. Vastausta ei vaan kuulu.
Kaikki!
- Kellokalle
Oma kellosi soi tänään 31.24. sitä ennen joka päivä. Muista kirjoittaa huomenna!
- Lennujankutusta
Lennuthan tämänkin trolliketjun taas aloittivat! Mistäkö tiedän? "Hyvä ilmailijat" on taas sellanen kirjoitusmoka ettei taas paremmasta väliä.
Joten "päivästä toiseen" täällä jankuttavat Lennut! - 19+8=
Lennujankutusta kirjoitti:
Lennuthan tämänkin trolliketjun taas aloittivat! Mistäkö tiedän? "Hyvä ilmailijat" on taas sellanen kirjoitusmoka ettei taas paremmasta väliä.
Joten "päivästä toiseen" täällä jankuttavat Lennut!Kertoisitko idiootti, missä kohtaa otsikossa on "kirjoitusmoka"?
- Riehujat!
19+8= kirjoitti:
Kertoisitko idiootti, missä kohtaa otsikossa on "kirjoitusmoka"?
Se, että yritätte jälleen esiintyä muka jonain "muina ilmailijoina", sormea heristelleen, vaikka kirjoittaja on selvästi itse LENNU ja olette ITSE sotkeneet koko palstan ja riehutte täällä!
- Jeesmies4
Riehujat! kirjoitti:
Se, että yritätte jälleen esiintyä muka jonain "muina ilmailijoina", sormea heristelleen, vaikka kirjoittaja on selvästi itse LENNU ja olette ITSE sotkeneet koko palstan ja riehutte täällä!
Joka paikassa lennuja, lennuja siellä, lennuja täällä? Kaikki on niin lennuja ! Voi Pyhä jysäys!
- Mitäs hillutte?
Jeesmies4 kirjoitti:
Joka paikassa lennuja, lennuja siellä, lennuja täällä? Kaikki on niin lennuja ! Voi Pyhä jysäys!
No onko pakko hillua joka paikassa? Menkää pois?
- mauno koivisto
Sepä hyvä, ehkä jo kohta Piitterit,annat ja sirpat istuvat telkien takana.
- Oikeusvaltio
Tuskinpa vaan, mikäli oikeusvaltiossa elämme.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois
Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v1102311Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from311882Sanna Antikainen (ps) : Vornasen pyssy suututti demarit
https://www.suomenuutiset.fi/sanna-antikaisen-kolumni-vornasen-pyssy-suututti-demarit-mutta-kuka-puhuu-totta/ Vornasen271853Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276471846- 1001798
Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi (YLE Lahti 24.11.2025)
Että näin sitten: Hallinto-oikeus totesi Sysmän kunnanjohtajan potkut laittomiksi – valtuuston päätös nurin ja 50 000 la571132- 1101036
Poistettuun aloitukseen
Ei se mulle ollut varmastikaan. En usko vaik sille tuntuukin että oisit voinut olla eräs. Mut niin mäkin pelkään. Ei20893- 54850
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘110837