AVATAAN KESKUSTELU VPK-TOIMINNASTA. JOS SE ON RIITTÄVÄN SUOSITTU NIIN SAANEMME OMAN PALSTAN TÄNNE, PALOFORUMIN PIKKUVELJEKSI.
Vastaukset 10
- Kirjolilja
Tuo kuulostaa tosi kivalta. Olen jo kauan etsinyt tämmöistä keskustelua.
Meillähän muutos virta menossa kautta suomen ja vaihtelua riittää, vaikka pitäisi saada mahdollisemman yhtenäiset asiat.
Me olemme puolivakinaisia ja olemme sspl:n jäseniä, nimellä henkilöstö.... - FireThundara
se ois mahtavaa jos ois oma palsta tääl!! mie oon harrastanu 7 vuotta VPKta Imatralla eikä vieläkään kyllästytä! mis VPKs työ ihmiset harrastatte? kauan ootte ollu?
- Joo-o
Et kai sie vaan ole nimeltäs Piia?
- verran
Imatralla on keikkaa vuosittain?
- FireThundara
Joo-o kirjoitti:
Et kai sie vaan ole nimeltäs Piia?
en oo piia en.. :D en kuulu viel ees hälytysosastoon.. piia on kyl miun kouluttaja.. mistäs sie sen tunnet?
- minä vain
Itse ollut 9v. vpk:ssa, hälytysosastossa suurimman osan ajasta..itä-Suomesta olen..ja olen 24v.
- Tulitaistelija
www.paloforum.net
Tuolla laajempaa keskustelua - vepari
no pitihän se sitten tännekin kirjottaa, kun löysin tälläsen keskustelun täältä..taitaa kyllä jo olla vähän kuollu, kun viimesin on kirjotettu helmikuussa..:) ite oon ollu vpk:ssa sellasen 8 vuotta..päijät-hämeessä.
- Brankkari
Mitäs kursseja ootte käynyt? Itselläni tälläset:
sammutustyökurssi
savusukelluskurssi
pelastustyökurssi
palokuntien ensiapukurssi
ensivastekurssi
öljyntorjuntakurssi
yksikönjohtaja1
yksikönjohtaja2
sopimuspalokunnan päällikkökurssi - vepari
Brankkari kirjoitti:
Mitäs kursseja ootte käynyt? Itselläni tälläset:
sammutustyökurssi
savusukelluskurssi
pelastustyökurssi
palokuntien ensiapukurssi
ensivastekurssi
öljyntorjuntakurssi
yksikönjohtaja1
yksikönjohtaja2
sopimuspalokunnan päällikkökurssieipä oo kertyny noita miehistön kursseja, kun vasta stk!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1831779
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.109923Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo112815En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58755Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset209674- 135646
- 54607
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä21604Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus51572- 38558