kun hämärämiehet ja varkaat käräytetään, niin alkaa kamala älämölö käräyttäjiä kohtaan.
Nyt olen ymmärtänyt mitä sakkia ilmailijat oikeasti ovatkaan. Rehellinen peli ei kiinnosta ja antaa varkaiden ja kusettajien hoitaa vaan asioita.
Sen lisäksi on paljon selkäänpuukottajia, kateellisia ja kyräilijöitä.
Sellaista näyttää ilmailu Suomessa olevan.
Kertoo kaiken ilmailijoista
10
446
Vastaukset
- aapo erkkilä
luullaan olevan muiden yläpuolella ja kuvitellaan että ollaan niin yläkastia että pikkunen rikollisuuskaan ei ole mitään ja ne voidaan painaa villasella.
mistä tuollainen paskasakki on kasvanut?- Äänihavara
Mistä löytyy Teidän kaltaisia henkilöitä puuhaamaan yhteiseen hyväämme?
07.02.2015 mennessä Tietonne esille, meidän äänestäjien tietoisuuteen, kiitos!
- Hyväveli järjestöt
Todellakin, on aika puuttua siihen, ettei asioita enää "paineta villasella". Mutta mitään ei tapahdu, jos kaikki ovat sellaisia vellihousuja, että tulevat neuvomaan, aina kun joku huomaa jossain jotain epämääräistä, että: "tästä kannattaa vaan nyt vaieta" ja on kuulemma "viisaampaa olla puuttumatta"!?! Jopa sellaiset henkilöt tulevat neuvomaan, jotka ovat olleet rikkomuksista täysin tietoisia!?? Tarvitseeko rappiolle vajoamista sitten enää paljon ihmetellä?
Asiat ovat lähteneet lapasesta ihan omaa syytänne, tämän "hyvä veli" ajattelutapanne takia! - Hautala Kymistä
Sen huomaa keskusteluissa että kun noustaan takajaloilleen systeemin puhdistajia vastaan, niin taustalla on joko omaa rikollista touhua tai joku lähipiiriin kuuluva on tällainen rikollinen joka saa ja on saanut rikoksin hankittua etua muiden taskusta,
Mutta mistä johtuu että tällainen syöpäläis-varas-kusettajatorakkasakki on päässyt pesitymän suomalaiseen ilmailuun vuosikymmeniksi ja näitä torakoita aina vaan riittää lisää?- Äänihavara
Viisaita ihmisiä onneksi näyttää olevan jäljellä. Oletteko valmiit panemaan itsenne likoon aikuisten oikeasti? Arvostelu on helppoa. -Väärin toimittu !
Hyviä ehdokkaita ja puuhaihmisiä tarvitaan aina puhdistusten yhteydessä.
Hihat ylös ja hommiin ! - Kristalli3
Äänihavara kirjoitti:
Viisaita ihmisiä onneksi näyttää olevan jäljellä. Oletteko valmiit panemaan itsenne likoon aikuisten oikeasti? Arvostelu on helppoa. -Väärin toimittu !
Hyviä ehdokkaita ja puuhaihmisiä tarvitaan aina puhdistusten yhteydessä.
Hihat ylös ja hommiin !Joo! Koska on kristalli yö?
- Kristalli3
Kyllä te ootte hyviä ihmisiä ! Mikä lahko?
- -S-
"Kristalli3" Älä vertaa normaalia lainkuuliaisuutta johonkin "kristalliyöhön". Mistä näitä järjestyksen vastustajia riittää?? Ja vielä ilmailussa, jossa lainkuuliaisuus pitäisi olla kunnia asia!?
Nyt on vaan käärittävä ne hihat, ja kaikkien yksissä tuumin palautettava ilmailunkulttuuri sille terveelle pohjalle minne se kuuluukin! Laittomuuksia ei pidä kenenkään hyväksyä, eikä sellaisiin asenteisiin ollenkaan tottua. Pelkuruus pois, samoin pelottelijoiden edessä nöyristeleminen! Aivan tarpeeksi vahinkoa on jo ehtinyt tapahtua, nyt viimeistään on aika herätä.
Kannattaa muistaa, että vähäinen hapatus hapattaa koko taikinan! Pienet rikkeet kasvavat yllättäen nopeasti aina vaan isommiksi, ja syy siihen on, että ne hiljaisesti sallitaan. - Asmaari
On piirejä joissa haluttaisiin asioiden penkominen lopettaa heti koska on tullut ja tulee ilmi asoita että ei ole pelattu lain mukaan. Siinä käryää nyt persekarvat monella ja monen kaverilta.
Näitä nimiä voi etsiä netistä vaikka FF:ltä ja vihjeenä: ne jotka manaavat "uusia tuulia" koko ajan alimpaan helvettiin, niin siellä ne persekarvat käryää ja mietitään milloin paise posahtaa.
Ja kun se paise posahtaa niin siinä on moni ukko ihmeissään että mitä tuli tehtyä. Nyt se on vaan myöhäistä. Voi koittaa vaan peitellä jälkiä ja haitata tutkintaa. - Sundström
Mikä on Tarman ongelma?
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.172444Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0162061839Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt1021491Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu571407Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno491406Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas1931248- 941160
Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.1511035Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks14961Kaupunginjohtaja ja kehitysjohtaja erotettava !
Mokia tulee mokien perään. Nyt viimeksi tämä valtavaa mainehaittaa aiheuttanut päätös häätää Mikkeliläiset asukkaat pako134840