Jos Nykänen harjoitteli tosissaan, niin voittaisi kaikki nykyiset luuserit, jotka ovat saaneet Suomen mäkihypyn alennustilaan ja mäkimaailman häpepilkuiksi.
Surkeaa
Faktaa,
1
144
Vastaukset
- Luiro
Tämä nykyinen tila johtuu surkeasti johdetusta organisaatiosta.
Ensinnäkin neljä viimeistä päävalmentajaa ratsasti vanhojen taitajien kustannuksella, tyyliin Ahonen, Nikkola jne...ja samaan aikaan unohtivat juniorivalmennuksen. Koko organisaatio on rappeutunut, määrärahat ajettu alas ja ollaan ranskan ja Italian tasolla maajoukkueena.
Itävalta, Norja, Saksa ja Japani menevät menojaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108