Melkoinen nimikummajainen tämä Koski Tl. Koski Hl vaihtoi nimensä ja läänit lakkautettiin 90-luvulla. Mihin tarvitaan enää Tl -kirjainlyhennettä? Suomi24:ssä nimi on muuten väärin eli L pitäisi kirjoittaa pienellä.
Kunnan nettiosoitekin on koski.fi.
Tl poistoon
16
223
Vastaukset
- Hihat heilumaan
On se TeeLusikka ihan tarpeellinen. Jos puhutaan pelkästä Koskesta, ulkopaikkakuntalaiset sekoittaa Perniön (nykyisen Salon) Koskeen joka on maantieteellisestikin suhteellisen lähellä.
Nykyaikana on sitä paitsi hienoa olla yksilöivä nimi. Aikana jolloin kaikki pyritään yleistämään ja kansainvälistämään. TL kirjoitetaan kunnanrajavaakunassakin isolla. Se osoittaa että rajojen sisäpuolella on jotakin omaa.
Kunnan nettiosoite voisi kyllä olla www.koski.tl
Enemmän olisin huolissani miten Koskelle saadaan aktiivista yritystoimintaa. Ettei meistäkin tule puolivetelä pitäjä jossa maataloustuet laiskottaa ihmisista valikoivia mitä viitsitään tehdä ja mitä ei. Sitten ollaan Tarvasjoen tiellä ja kohta osa Turkua. - nyttemmin
Koski HL on Hämeenkoski
- virallisemmin
Koski pelkkä Koski onkin
- seonkaan
Miksi palstan nimi siis Tl edes
- nostan
Ylös
- nm1
2015
- poistoon
KoskiTl
- okkkk
.......
- upup
Miks poistoon? Erottuupahan joukosta
- onkin
Ok.
- palstaksi
Koski
- okkkkkkkkk
Tl poistoon
- Näinonhyvä
Mä olen koko ikäni asunu Koski Tl:s ja asun jatkossaki, eli ei mitään muutoksia!!
- ghjhgg
...
- mietinpäs
Miksi edes poistettu virallisena nimenä? Kaikki puhuu Tl:stä.
- onkin
Niin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke653286- 1422327
- 921868
- 1711559
- 861439
- 651426
Mitä harrastuksia kaivatullasi on?
Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?741399- 691182
Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi
Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂771140Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?
Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t341088