nopean toiminna joukot

rauhan kannattaja

Suomi tarvitsee nopean toiminnan joukot, jotka ovat lähtövalmiina muutamassa tunnissa. Syynä voi olla mikä tahansa. Tiedätte kyllä mitkä ovat uhkat..rahoitus on saatava tähän.

4

203

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OOTTYHJÄTASKU

      PALJONKO OOT VALMIS SIJOTTAA OMIA RAHOJAS RASSUKKA PARKA PELOTTAAKO SINUA

    • Uusnv

      Ei millään maalla ole tuommoisia. Eikä Suomi tarvitse semmoisia. Ei niillä olisi mitään käyttöä. Jos on pienimpi vihollisjoukko kyseessä niin Erikoistoimimtaosasto tai Utin jätkät kait sen hommat sitten hoitaa.

    • gilyfyfffö

      Suomessa on tuhansia reserviläisiä joilla on varusteet kotona aseita lukuun ottamatta, lisäksi on PV:n ja RVL:län henkilöstöä.
      Heidän lähtövalmiutensa on erittäin nopea -> muutamia tunteja, he ovat saaneet ja saavat kokoajan koulutusta niihin tehtäviin joihin ne ovat tarkoitettu. Ei tänne vihellellen tulla.

    • ggttthth

      Vitun tampiot. Ai ei tulla vihellellen? Entä nuo 20 000 muslimisotilasta, jotka tulivat Tornion- Haaparannan kautta? Ai se onkin eri juttu! HAHAHAHAHA TAMPIOT!

      Suomen asevelvollisuus on lakkautettava ja rahat ohjattava pakolaisille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      26
      3234
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      12
      2399
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      81
      2296
    4. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      106
      2024
    5. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      76
      1653
    6. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      46
      1518
    7. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1427
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1295
    9. Jos saisit antaa yhden neuvon

      jälkikasvullesi elämää varten, niin minkä antaisit?
      Sinkut
      121
      1176
    10. Tulipalo viimeyönä

      Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj
      Jämsä
      15
      1126
    Aihe