Voisi käydä koeajamassa uutta 9-3 Saabia. Onko tietoa koska tulee uusi korimalli, vai onko seuraava vaan facelift.
Jostain luin että 2015 pitäisi tulla aika täydellinen päivitys.
Missä?
15
262
Vastaukset
- Olet myöhässä
Muutama vuosi ennen edellistä konkurssia Saabeja sai vielä Suomestakin.
- b...m
Siis eikö muka saa enää uusia Saabeja Suomesta?
- Laakkosen-myyjä
Totta kai saa. Mene lähimpään Laakkosen autokauppaan, käyt koeajolla ja teet kaupat.
- LaakkosenAuto
Laakkosella, mee Laakkoselle, Laakkonen hoitaa. Jaa että mikä ... no Laakkonen tietenkin.
- eLaakkonen
Laakkosella !
- Laakkosen..myyjä
Kysyt koko ajan samaa asiaa, mene Laakkoselle koeajolle ja kaupoille !
- laatuautoilija
Mulla on, mut en myy etkä saa ajaakaan.
- Pröötti
Kun ei ole, joten älä viitsi valehdella.
- Saabbisti
Päivitys on tulossa vasta aivan tämän vuoden lopulla. Samalla tulee sähköinen propulsio.
http://insideevs.com/first-drive-saab-9-3-ev/ - Saabbisti
Täältä löytyy tietoa 2015 malleista
www.saabsunited.com - Saabbisti
Saab on käytännössä ajettu alas jo 10 vuotta sitten. Kukaan ei Saabeja halunnut, joten tuotanto ajettiin alas. Pari yritystä vielä tehtiin, mutta kukaan ei Saabeja edelleenkään halunnut.
Enää toimintaa ei aiota jatkaa missään muodossa ja henkilökunta on lähtenyt oikeisiin töihin. - BioSaabbisti
Saabien valmistus jatkuu Trollhättanissa, kirjoittaa ruotsalainen TTela ! Että se siittä sitten.
http://ttela.se/ekonomi/saab- Toivotaantoivotaan
Paljon pitää tapahtua, että tuo toteutuu. Saattaa olla jopa niin paljon ettei edes parhaimmissakaan päiväunissa pysty tuollaiseen mielikuvituksen tasoon.
- saabisbest
Kävin koittamassa Laakkosella, mutta en kyllä ole ihan varma oliko se uusi. Analogisessa mittarissa oli kyllä ainoastaan 980 km lukema.
Hieman kyllä ihmetytti kun wunderbaum kuusia roikkui joka koukussa. Oli ehkä siksi, jos joku olisi allerginen uuden auton hajulle, mene ja tiedä.- Dikitaali
Että oikein analogisessa mittarissa ... 980 km lukema. Hmm ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma
Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.1492023Israel euroviisujen 2.
Israel sai taas eniten yleisöääniä. Suomesta täydet 12 pistettä, poliittinen ”ammattiraati” antoi 0 pistettä. Hyvä Is3051727- 931567
Mun mielestäni on tosi loukkaavaa
Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra2001210Euroviisut ei enää niin musiikkikilpailu?
Kappaleiden taso ei enää ole mikä sijoituksen ratkaisee.Eikö kukaan ihmettele että Israel pärjää lähes joka vuosi kisois781193- 671150
- 251061
- 481007
Rakas nainen ymmärsin
Että minun pitää pitää kiinni sinusta. Haluan, että sä olet onnellinen. Olet mulle se oikea ja mä sulle. Rakastan Sua yl73956- 45947