Meen tänään kirjastoon paskalle? Miks muuten narkkareita kiusataan niillä sinisillä valoilla? Kun on vaikee piikittää diabetes piikkiä
kirjasto
diabeettes
14386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eihän insuliinia pistetä suoneen vaan rasvakudokseen. Melkein sama mihin sen tökkää. Pääkaupunkiseudulla, esim. Itäkeskuksessa työväenopiston ja kirjaston wc:ssä oli jo vuosia sitten sininen valo. Eipä haitannut tippaakaan. Työväenopisto ja kirjasto on samassa talossa.
Vasta nytkö Varkaudessa on saatu tällainen aikaan?!
Hommataan Varkauden kaupunginkirjastoon uudet pöytötietokoneet sekä asiakaspalveluun.että 7 eri paikoille internet ja teosten hakukäyttöön.Esimerkiksi leasingillä. Olisi jo aika päivittää vanhat tietokoneet nykyaikaan.
Kopteri hilijaa, lupasit takinkääntelijä.
SIIS t tapa..tapa..se saatanvalo...PASKAHUUSISITA..älytön TOLLO..
Jäi kerran diabetes piikki piikittämättä valojen takia!!! hengenvaarallisia tilanteita tuommoiset häiriö valot.
Moi, Hommataan Varkauden kaupunginkirjastoon uudet pöytötietokoneet sekä asiakaspalveluun.että 7 eri paikoille internet ja teosten hakukäyttöön.Esimerkiksi leasingillä. Olisi jo aika päivittää vanhat tietokoneet nykyaikaan.
Minulla on kotona wc paperia. En tarvitse mennä kirjaston vessaan kakalle. Oletteko miettineet,että julkiset wc.t on aika bakteeripesiä? Pitäisi kuljettaa taskussa käsidesiä.
Julkisille paikoille lähtiessä voi käyttää vaippoja.
Olisiko ideaa Hommataan Varkauden kaupunginkirjastoon uudet pöytötietokoneet sekä asiakaspalveluun.että 7 eri paikoille internet ja teosten hakukäyttöön.Esimerkiksi leasingillä. Olisi jo aika päivittää vanhat tietokoneet nykyaikaan.
Hommaa sinä jätesäkki ja vedä se päähäsi ja hyppää sitten roskikseen ja kansi kiinni. Ihmisroskat roskikseen
Rakennetaan Varkauteen uusi uimahalli, siten Että Sport Venue rakentaa sen ja suunnittelee valmiiksi Varkauden kaupunki tulee 2521uimahalliin vuokralle ja Hallin vastuu jää SportVenuelle.. Sporr Venuen uumahallihanke räätälöidään hankinta ja rahoitusmalleista asiakkaan mukaan.
Kaupunki velvoittaa kissan omistajat pitämään kissat omilla tonteillaan aidatulla ulkoilualueella. Muu ulkoilu valjaissa. Tällä estetään, että kissa ei vaeltele muiden tonteilla ja tee tarpeita tonteille, hiekkalaatikoille, kanna pikkulintuja. Karanneille kissoille loukutus. Täällä estetään kissojen virtsatietulehdusten leviäminen sekä vapaana vaeltavien kissojen lisääntyminen..
appelsiinit
*** YOU HAVE BEEN VISITED BY LE PELICAN! *** post this in 3 other threads or you will be killed
░░░░░░░░▄▄▄▀▀▀▄▄███▄
░░░░░▄▀▀░░░░░░░▐░▀██▌
░░░▄▀░░░░▄▄███░▌▀▀░▀█
░░▄█░░▄▀▀▒▒▒▒▒▄▐░░░░█▌
░▐█▀▄▀▄▄▄▄▀▀▀▀▌░░░░░▐█▄
░▌▄▄▀▀░░░░░░░░▌░░░░▄███████▄
░░░░░░░░░░░░░▐░░░░▐███████████▄
░░░░░░░░░░░░░▐░░░░▐█████████████▄
░░░░░░░░░░░░░░▀▄░░░▐██████████████▄
░░░░░░░░░░░░░░░░▀▄▄████████████████▄
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░█▀██████▀▀▀▀█▄
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▄▀▄▀░▀██▀▀▀▄▄▄▀█
░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▀▀▀▀▀░░░░██▌
░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░▄▀▄▀