menkat myöhässä nyt 6päivää. silti testi näyttää negaa.. silloin kun menkat piti alkaa, niin oli menkkamaista kipua monen päivän ajan, olin varma että ne alkaa mutteivat alkaneet. jospa ne on vaan myöhässä kun testikin näytti negaa, mutta silti outoa.
menkat myöhässä 6pv
10
655
Vastaukset
- ....................
Enemmän taustatietoja? Yritättekö lasta, milloin lopettanut pillerit/ muun ehkäisyn? Ei noiden tietojen perusteella voi kauheasti neuvoja antaa.
Itselläni parhaimmillaan 10 päivää ollu menkat myöhässä ja testi nega. Menkat lopulta tuli. Tämä tapahtui pillereiden poisjäännin jälkeen parinkuukauden päästä. Ovulaatio ilmeisemminkin viivästyi ja viivästytti samalla kiertoa. Kyseisessä kierrossa sairastin pahan flunssan jota olen pitänyt syypäänä.
Tämän jälkeen kierto normalisoitui 30 päiväiseksi ja parinkuukauden päästä tein positiivisen testin kun menkat oli myöhässä 3 päivää.
Voit toki olla raskaana, joten suosittelen tekemään uuden testin vaikka viikon kuluttua.
Mutta kyllä se karu fakta on se että hcg hormonia erittyy jo kuukautisten alkamispäivänä niin paljon että plussaa pitäis näyttää. Toki jos ovulaatio on ollu todella viiveessä ja silti tärpännyt niin luonnollisesti viivästyttää myös plussapäivää.- ..dldödldld
https://www.kotitesti.fi/info/raskaustesti-info/17/
Raskaustesti on luotettava vasta sitten kun menkat on myöhässä noin viikon. - ....................
..dldödldld kirjoitti:
https://www.kotitesti.fi/info/raskaustesti-info/17/
Raskaustesti on luotettava vasta sitten kun menkat on myöhässä noin viikon.http://fi.clearblue.com/oletko-raskaana/raskaustestit-ja-tarkkuus
voi käyttää myös herkkää testiä. Tarkkuus 99% oletettuna kuukautisten alkamispäivänä. - ......
.................... kirjoitti:
http://fi.clearblue.com/oletko-raskaana/raskaustestit-ja-tarkkuus
voi käyttää myös herkkää testiä. Tarkkuus 99% oletettuna kuukautisten alkamispäivänä.Tuossakin tekstissä sanottiin, että jos testi käyttää negatiivista, tee uusi testi kuukautisten alkamispäivänä tai muutama päivä myöhemmin.
- ......
.................... kirjoitti:
http://fi.clearblue.com/oletko-raskaana/raskaustestit-ja-tarkkuus
voi käyttää myös herkkää testiä. Tarkkuus 99% oletettuna kuukautisten alkamispäivänä.Clearbluen herkkyys on 25 mlU, mutta joillakin on alle tuon arvon vielä viikolla 5.
http://www.vau.fi/raskaus/Olenko-raskaana/raskaustestit/
Itsekin kuulun niihin ihmisiin, joilla oli arvot taulukon alarajoilla vaikka normaalisti etenevä raskaus onkin.
- Siri1
erittäin himmeä haamu viiva :D tein tänä aamuna testin :D
- .....
Onneksi olkoon. :)
- ....hihiii
Onnea onnea :)
Sinuna kuitenkin uusisin testin vielä kahden päivän päästä jolloin plussan pitäisi jo olla selkeä.
Näin me ihmiset erotaan toisistaan, itse odotan nyt toista rv 15 ja tästä sekä esikoisesta plussasin juuri sinäpäivänä kun kuukautisten pitäisi alkaa ja testinä käytin clearblun perustestiä(jossa väriä vaihtava näytteenottopää), joka ilmoittaa joko tai -.
Ennen plussausta tiesin molemmista että plussa tulee (jokin vahva tunne) ja plussa tuli heti pissattuani tikkuun, ei tarvinnut odottaa edes sitä 3 minuuttia.
- hämmentynyt2
Upppp.. mites kun kuukautiset myöhässä nyt 9 päivää ja tänään tuli vuotoa todella vähän eikä ole sen jälkeen näkynyt...
- vauvakuumeilua
Mullakin nyt 11 päivää menkat myöhässä ja muuten menkat aina tulleet ku pitänykin. Miehen kanssa viime kuussa sovimme että lapsi on tervetullut nytten jos on tullakseen.en ole koskaan käyttänyt pillereitä eli ei voi niistä johtua. Olen tehnyt varmaan 4 testiä ja kaikki negoja. Onko tässä vielä toivoa että oisi heti tärpännyt? :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..1866276Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour
(Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa654753Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu
Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu924571Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa734323Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä
Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa852759En koskaan tule sinulle tätä kertomaan
Kun kirjoitin sinulle viimeisintä viestiä, huomasin kyynelten valuvan poskiani pitkin.622225Saatoin tehdä elämäni isoimman virheen
Otsikko kertoo kaiken. Miksei kaikki voi olla yksinkertaisempaa?1321691odotatko vielä viestiä minulta...
Mies...? En tiedä mitä sanoa 😔 auta vähän naista ja tule enemmän vastaan1391624- 541568
- 381385