Kokemuksia uusi WRX STI?

Onko kokemuksia?

Moi kiinnostaisi vaihtaa volvo subaruun. Onko kenelläkään kyseistä autoa? Kertokaas jotain miten kuinka toimii jokapäiväisessä käytössä? Millainen kulutus on normiajossa? Pääseekö kympillä vai viekö reippaasti enemmän? Mielestäni on mahtavan näköinen ja hakkaa muotoilullaan kaikki muut tehomallit.

3

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei juuri kiinnosta

      Vähän liian perheauto, olisivat ennemmin tehneet BRZsta kunnon turbo nelivedon

      • vetokoukku BRZaan

        SItä odotellessa . BRZ paremmalla koneella ja awd olisi namu joka ikäluokkaan. Paljobkohan paino lisääntyis vaikka ihan vaan tuolla 240hv foresterin koneella ja nelivedolla ? veikkaan öpaut 40kg.


    • Subaru mieees

      Mun mielestä uus sti on makein subaru kautta aikojen. Brz kärsii toyota sukulaisuudesta ja tojot on tunnetusti tyttöjen pelejä. Brz ei mielstäni siksi ole kovin hyvän näköinen. Sti on kyllä ajajan auto. Todella makee peli.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8235
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      96
      8012
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      172
      6161
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      12
      5383
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5178
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      22
      4251
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4000
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      3913
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3809
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      55
      3659
    Aihe