Mulla on Thyroxin aloitettu 0.50mg annoksella. Lääkäri käski tarkkailla mahdollisia sivuvaikutuksia tai oireita. Jäi vähän epäselväksi, millaisia mahdollisia 'oireita' voisi tulla tai mitä siis pitäisi tarkkailla?
mitä oireita
mitä oireita
3107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tietääkseni ensisijaisimmin jotain ikäviä tuntemuksia sydämeen.
Itse en ole kokenut mutta ystävätär näitä tuppaa saamaan
Tavallisimmin tulee jotain liikatoimintaan viittaavia oireita - juurikin noita sydäntuntemuksia, vapinaa, hermostuneisuutta, huimausta jne. Nämä voivat myös olla hyvin tilapäisiä ja lievittyä nopeasti - joskus merkki siitä, että kannattaisi ensin kokeilla esim. 25 mikrolla. 50 mikroa on yleensä ottaen hyvin siedetty aloitusannos.
Mulla nostettiin annosta 75mg:stä 100:aan ja tänää otin siis eka annoksen isompaa.. Tuntuu et ahistaa..onhan tuo kyllä semmosta hormoonia et alakulon vähintään tekee..sit vuotelua..