Taas tänä iltana me katsoimme viihdeohjelman heteroavioliittoon vihkimisestä, ja kaikki kolme paria saatiin vihittyä aivan perusteellisesti. Hääjuhlat olivat hienot, hääkuvat otettiin ja sitten pariskunnan siirtyivät omiin sviitteihinsä, joissa oli myös parisänky!
Näinhän avioliittoon mennään, ja tässäkin ohjemassa avioiduttiin onnellisissa tunnelmissa. Ja viihdeohjelmasarja jatkuu vielä Ava-kanavalla!
katsoimme viihdeohjelman heteroavioliittoon
2
205
Vastaukset
- yllättävän hyvä
Ohjelmaidea tuntui pöyristyttävältä. Että nykyaikana mentäisiin naimisiin tuntematta toista osapuolta lainkaan.
Sattumalta näin tämän toisen jakson. Vihittävät vaikuttivat ihan tervejärkisiltä ihmisiltä. Lisäksi oli kiinnostavaa kuulla psykologin näkemyksiä parisuhteen muodostamisesta.
Mietin tuota ennalta sopimista. Nyt en tiedä, ketkä ovat päättäneet pariskuntien yhteensopivuudesta. Ennen kun aviopuolisosta päätti joku muu, se joku muu tavoitteli itselleen taloudellista hyötyä. Nyt tavoitteena on nimenomaan parin yhteensopivuus ja onni. - tykkääntästä
Ohjelma on hyvä. Se muistuttaa monista asioista, joista kannattaa keskustella ennen yhteen muuttamista ja ennen avioliittoa. Se on hyvä virkistämään tuoreen avioparin muistia, onko vielä jotain tärkeää keskustelematta.
Se on hyvä myös vanhemmille pareille, joiden liitto voisi olla paremmassa kunnossa.
Se on hyvä myös nuorten pariskuntien vanhemmille. Ai niin, nuorilla on kulttuurieroja ja ne pitää ottaa huomioon. Emme voi sanella, miten heidän perheessään toimitaan.
Tämän tyyppisiä ohjelmia voisi olla enemmän. Aiheena toki jokin muu kuin avioliiton solmiminen. On viihdettä ja asiaa sulassa sovussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1318331Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4627530SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden2205676Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en924694Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1474624Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1064455Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p184286Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr104172Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su804102Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03830