Sain pakit.

Mutta ainakin tiedän varmasti nyt mikä on tilanne.
142494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Jos tyyppi ei kiinnosta?

Äänestä
  • Seuraa vaan, kyllä sut huomataan.
    Sun höpötykses anteeksi annetaan..
    Saas nähdä, jos vaikka sut lumihankeen kannetaan...muistathan niitä lapsuusajan lumipesuja kun jotain sellaista(v)ihastuksissaan mentiin tekemään :)))

    Äänestä

  • Kyllä siitä selvän saa, eipä jää mitään arvailujen varaan.Sekin on ihan sivistynyttä mielestäni.Törkeintä on jättää vastaamatta.

    Äänestä

  • Jos ehdottaisin treffejä jollekin, kuka ei olisi kiinnostunut itsestäni, niin toivoisin hänen sanovan suoraan, että on kiinnostunut toisen tyylisistä miehistä. En usko, että on kovin fiksua tapaa olemassa siinä tilanteessa. En usko, että siinä voi kuin loukata toista. Ja aina se loukkaa enemmän, jos myöhemmin huomaa toisen valehdelleen.

    Toinen tapa on tietysti mennä treffeille ja olla oikea nalkuttava ämmä, siinä sitkeinkin ihastus luulisi karisevan - mene ja tiedä.

    Äänestä

Toinen oli niin kovin rakastunut ja lähestyi meilitse. Annoin pakit. Toivottavasti poikaparka vielä siitä toipuu.

Äänestä
  • Ei kannata olla rakastunut. On myöskin turha kuvitella, että oma rakkaus sytyttäisi toisen. Yksipuolinen rakkaus on tuhoisaa, ainakin sille, joka sen joutuu kantamaan. Ennen jonkun naisen kauneus sai mut rakastumaan, no tavallaan vieläkin, mutta nyt pystyn jo näkemään pintaa syvemmälle. Haluan ehdottomasti tietää naisen arvoista, ennen kuin annan hänen kauneutensa sokaista minut. Tai oikeastaan vasta sen jälkeen, jos nainen hyväksyy itseni sellaisena kuin olen - muuten kaikki on turhaa. Kantapään kautta opittu, on parhaiten opittu - omalle kohdalle.

    Äänestä

niitä saa, sen enemmän se alkaa naurattamaan. Sitä alkaa hiljalleen huomata, ettei useimmille kelpaa kuin oikea prinssi. Mutta se on tätä päivää. Itseltäni on luotto mennyt täysin naisiin, sen suhteen, että niiden kanssa voisi elää normaalia arkea, ilman epäilystä siitä, etteikö tarvitsisi olla varuillaan.

Avioliittokaan ei merkitse enää mitään (en yleistä), jos toinen sattuu rakastumaan. Ei edes omat lapset, eikä heidän kehityksensä merkitse silloin mitään. Silloin aviopuoliso ja lapset saavat jäädä. Onhan se tietysti selvää, että ihmisen täytyy saada elää. Tahdotko rakastaa x x:sää niin myötä kuin vastamäessä? Juu ilman muuta, paitsi siinä tapauksessa, että satun rakastumaan uudelleen johonkin toiseen.

Äänestä

...mutta eipä se muuta mitään, onhan se aina vähän inhottavaa mutta kuten sanottu, ainakin loppuu se epävarmuudessa eläminen, että jospa kuitenkin se onkin kiinnostunut ...
On se kumma kun osaan valita kohteeksi yleensä aina ne jotka ei halua kuin hetken huvia ja sitten jotka minusta kiinnostuu en kiinnostu heistä.*huokaus*

Äänestä
  • Ootko ihan varma että joku kiinnostuu susta?

    Äänestä

Etenkin valheet (tekoselitykset pakkien syyksi), jotka paljastuvat myöhemmin.

Äänestä

no hyvä että tiedät että sait pakit..minä kun en tiedä.. kun ei neito vastaa viestiin ollenkaan.. vituttaa tietämättömyys..mutta kaippa se on unohdettava ja otettavana kieltäytymisenä jos ei vastaa ollenkaan.

Äänestä
  • Laitoin ihastukselleni viestiä muttei kuulu mitään, voisi ees vaivautua vastaamaan jos ei ole kiinnostunut prkl

    Äänestä

  • Ei tekstareihin vastata. Ne luulee ettette uskalla soittaa. Ei hyvä. Ei sellasista tykätä joilla ei oo munaa soittaa ja kysyä suoraan. Tuntuu paremmaltakin jutella ja sanoa suorat sanat. Tekstarit on niin epähenkilökohtaisia.

    Äänestä

  • voi luoja kirjoitti:

    Ei tekstareihin vastata. Ne luulee ettette uskalla soittaa. Ei hyvä. Ei sellasista tykätä joilla ei oo munaa soittaa ja kysyä suoraan. Tuntuu paremmaltakin jutella ja sanoa suorat sanat. Tekstarit on niin epähenkilökohtaisia.

    on hyvin epäkohteliasta naiselta tai mieheltä olla vastaamatta jos toinen kysyy joko kirjeen tai viestin muodossa jotain.. minä ainakin unohdan koko naisen jos ei vaivaudu viestiin vastaamaan.. jos vastaa niin naiseen on helpompi ottaa yhteyttä sitten vaikka soittamalla kun tietää onko varattu ja muutenkin enenmpi..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


=)) kirjoitti:

Mutta ainakin tiedän varmasti nyt mikä on tilanne.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu