Kertokaas nyt pikkuisen, millaisia vikoja olette vaihto-Peugeotissa olleeseen Leijonatakuuseen saaneet korjautettua ilman kuluttaja-asiamiehiä ja oikeustoimia? Vai onko koko Leijonatakuu käytännössä vain sananhelinää ja tosipaikan tullen siitä ei ole juurikaan mitään apua?
Leijonatakuu käytännössä?
Ei hyvältä näytä
21023
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Hdi -00 , Kytkin, radion säädinnappula, polttoainepumppu,vauhtipyörä, p-a suodattimen kotelo, oven reunalista,ilmastoinnin rohinan aiheuttajaa haettiin, muttei löytynyt(!) nämä nyt ainakin oli. Lisäksi laturi hajosi hieman takuun jälkeen ja sain alennusta siitä.Eli luvattoman paljon vikoja mutta takuu toimi ihan hyvin.Automaa Espoo
406-00 sähköikkuna hajosi jäi ala-asentoon, auto jäi viikonlopuksi liikkeeseen kun ei ollut osia, sijaisauton saa veloituksetta 4 vuorokaudeksi, jos liikkeen tarjoama esim liian pieni Herziltä voi taksilla käydä hakemassa isomman, taksi maksetaan sulle perillä. Oman auton sain maanantaina ehjänä, ei kuluja.