Jos joskus murhaisit jonkun, miten sen toteuttaisit? Miten houkuttelisit uhrin paikalle? Miten tekisit sen? Miten hävittäisit ruumiin?
Kysymys (odotan sadistiveljesten vastausta)
mörder
9111
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Naurahdin sadistiveljeksille.
Vastaan tähän huomenna tai perjantaina kun jaksan ajatella ja suunnitella paremmin.
Mutta luultavasti kaivaisin metsään kuopan ja kippaisin sinne.
Joku pikkuista vihaansa hautova ja pahista leikkivä sekopää varmaan tähänkin vastaa.
Kutsuisin hyypän meille ja varmistaisin ettei kerro siitä kenellekkään. Siinä matkalla sillan kohdalla katsoisin ettei kukaan näkisi ja työntäisin uhrin kaiteen yli kivikkoon (pudotus 4.5m). Sitten pistäisin jätkän jätesäkkiin ja hakisin Fordini himbestä. Tunkisin sen takakonttiin ja ajaisin kotiin. Pistäisin sen sitten lihoiksi kellarissa moottorisahalla ja söisin. Jämillä pistäisin rahoiksi toimittamalla ensiluokkaista possunlihaa pikkukyläkauppoihin ja luilla tekisin taidetta tai palvoisin saatanaa.
Minä takia muuten mietit asiaa noinkin yksityiskohtaisesti?
Luonnosta saa tarvittavat raaka-aineet. Mitä tai ketä, siitä hys hys...
Voisitko harkita uunin tai takan sisään muuraamista? Siis ruumiin?
Tarkenna vähän, mitä pyydät. Haluatko murhan, josta ei jää kiinni (en voi luovuttaa täydellistä murhasuunnitelmaa kellekään turvallisuussyistä) vai suunnitelmaa, joka olisi omasta mielestäni mahdollisimman kiehtova? (näitä on vuosien varrella kerääntynyt, joten voisin hyvin kenties julkaistakin jonkun)
Kiehtova.
Okei, en keksi realistista tapaa millä tavalla haluaisin murhata ketään ja miten sen tekisin koska jokainen ihminen on laulun arvoinen vaikka kuinka ärsyttäisi ja koska olen todelle heikko fyysisesti.
Mutta jos olisin murhaaja, olisin sellainen Hannibalissa esiintynyt murhaaja, joka tekisi tappamistaan henkilöistä sellaisia upeita taideteoksia jostain syystä x. En muista enää, oliko se Hannibal joka teki sen minkä lie toteemipaalun..
Paitsi en ehkä sittenkään, oksettaa jo vähän ajatus mua kokoomassa jotain sellasta...