Eikö tällä palstalla ole luotsia?

Saako joku halveerata ex puolisoaan mielin määrin palstalla? Luotsi, tai ylläpito ei siis siivoa sivua?
8265
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Jos ei katos elämässä oikein onnista, niin siitä voi aina syyttää muita :D
Vähän vielä jos sekoittaa faktaa ja fiktiota niin saa aivan loistavan tarinan ja lukijat ovat innoissaan!! Jotkut oppivat läksyistään, mutta ei satusetä mistään opi. Sitä tekee mitä rakastaa, eli kirjoittaa.

Äänestä

..ja lisäksi vielä uhkailee rikosilmoituksella, jos teksti poistetaan :)

Äänestä
  • Mitä ilmeisimmin tämä vaimonhalveeraaja on hyvä kaveri palstan sheriffin kanssa. Eihän tätä mitenkään muutoin vois elittää. Ei minkään muun kaupungin keskustelupalstalla julkaista tuollaista naisen kunniaa solvaavaa kirjoittelua. Mihinkähän instanssiin sitä pitäisi ottaa yhteyttä, jotta saataisiin tuo häirikkö pois tältä palstalta..

    Äänestä

  • Oikeus ja kohtuus kirjoitti:

    Mitä ilmeisimmin tämä vaimonhalveeraaja on hyvä kaveri palstan sheriffin kanssa. Eihän tätä mitenkään muutoin vois elittää. Ei minkään muun kaupungin keskustelupalstalla julkaista tuollaista naisen kunniaa solvaavaa kirjoittelua. Mihinkähän instanssiin sitä pitäisi ottaa yhteyttä, jotta saataisiin tuo häirikkö pois tältä palstalta..

    Ketä on halveerattu.. Täällä ugi-palstallako? Laita hiukan linkkiä, minäkin haluan lukea..

    Äänestä

  • von Lagerbom kirjoitti:

    Ketä on halveerattu.. Täällä ugi-palstallako? Laita hiukan linkkiä, minäkin haluan lukea..

    Miksi asia juuri sinua kiinnostaa, sinähän asut Nakkilassa? Ei sinun kaikkiin keskusteluihin tarvitse osallistua, heh, virn ja silmänisku.

    Äänestä

Kumma jos Uuteenkaupunkiin ei saada omaa luotsia! Meillähän on luotsimuseokin, joka varmaan tarvittaessa voitaisiin ottaa palstan luotsin työsuhdeasunnoksi, mikäli se luotsi vaan ensin löytyisi!

Mitä kaupunki aikoo tämän asian eteen tehdä?

Äänestä

Pitää ilmiantaa kai

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kunnianloukkaus? kirjoitti:

Saako joku halveerata ex puolisoaan mielin määrin palstalla? Luotsi, tai ylläpito ei siis siivoa sivua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu