ne eestiläiset jotka kannattivat henkeen ja vereen Neuvostoliittoa ja tietenkin Neuvosto Eestiä? Etenkin he jotka pyöriskelivät suomalaisten turistien ympärillä ja solmivat petollisia ystävyys ja tuttavuus suhteita ja sitten tarjoilivat tyrmäystippoja!
Lähtivätköhän Eestistä kun maa uudelleen itsenäistyi? Vai ovatkohan jopa johtavilla paikoilla Eestissä nykyään? En tarkoita "liitsejä" Valaiskaapas.
Missähän lienevät
Mart Um
3
178
Vastaukset 3
- voi kurjuus
Eikös ne ole jo kuolleet. Virolainen ei elä kauan ja Neuvosto-Eestin romahtamisesta on jo 24 vuotta.
- kameleont
Eihän toki. Ainakin kunnon neuvostolaiset elävät jo tyrmäystippoja jaellen kaikkein kauimmin. Ei fyysistä työtä. Muuten löysinkin jo yhden pikku kelmin netistä. Hyvin oli naama turvonnut.
- maunu koo
Karl Vaino on ainakin vielä elossa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802047Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271105- 1411038
- 95804
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa133799- 45727
- 62706
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672- 61666