Kirje vai viesti

Elikkäs mä haluun kertoa mun ihastukselle että mä oon ihastunut häneen. Hän on minua 3 vuotta vanhempi eli mä oon -01 ja Se on -98.
Nii ja itse asiaan kerronko sille sen viestillä vai kerronko sen kirjeellä
492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viesti tai face to face.. kirjeet voi saaha jätkän kiusaantumaan... ite ainaki tulis aika awkward moment jos joku antais mulle ns. Rakkaus kirjeen

Äänestä

Ei pahal mut en usko et sil on mitää tunteit sua kohtaa jos se on -98. Ite oon -99 ja sun ikäset ei kiinnosta ketää meijän luokal. Mut ei voi tietää...

Äänestä

Ahahhaahaha ei vittu 01 ja 98 vuoden vitsi

Äänestä

KIRJEEEE!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tyttö kirjoitti:

Elikkäs mä haluun kertoa mun ihastukselle että mä oon ihastunut häneen. Hän on minua 3 vuotta vanhempi eli mä oon -01 ja Se on -98.
Nii ja itse asiaan kerronko sille sen viestillä vai kerronko sen kirjeellä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu