Voiko kyseinen heppu tarkkailla internetin käyttöäni?

Mainosmies

Hankin pitkäaikaisen ystäväni kautta internet liittymän, hän on siis Soneran myyjä. Osaako kukaan vastata missä määrin hänen on mahdollista nähdä internetin käyttöäni, ei sillä että se häntä paskan vertaa kiinnostaisi. En vain halua, että se pääsee nauramaan partaansa jos duuninsa ohessa meikäläisen sivuhistoria pamahtaa sen naamalle. :D Sivuilla käyn jos jonkinmoisilla. Mainostaa en ala, vaikka mainosmies olenkin.

5

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei missään määrin.

    • sdc,

      Tuskin sillä asialla on mitään merkitystä keneltä liittymän ostit

    • Myyjä ei tee muuta kuin kirjoittele nimiä paperiin ja nostelee provikoita. Tekniikasta hän ymmärtää sen mitä on esitteessä kirjoitettu ellei satu (erittäin harvinaista) alan harrastaja olemaan.

      Mutta itse työnkuvan lähin teknisin asia on päivittäin myyntiraportti puhelimitse esimiehelle ja kenties hänen kanssaan lässytys saikuista sähköpostitse. Normaalisti tähän myös myyjien tietotekninen taito jää.

      • Asiakas-pettyy-

        Eihän kaikki laajakaistan myyjät edes tiedä, mitä tarkoittaa upload-nopeus.


    • Jos hänellä on jotkut asiakastunnukset millä voi seurata netin käyttöä, hän pääsee ehkä seuraamaan monta gigaa tavaraa lataat/lähetät kuukaudessa tms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      106
      9616
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      49
      4711
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1976
    4. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      42
      1961
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1660
    6. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1401
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      40
      1329
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      54
      937
    9. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      30
      913
    10. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      912
    Aihe