Voiko kyseinen heppu tarkkailla internetin käyttöäni?

Mainosmies

Hankin pitkäaikaisen ystäväni kautta internet liittymän, hän on siis Soneran myyjä. Osaako kukaan vastata missä määrin hänen on mahdollista nähdä internetin käyttöäni, ei sillä että se häntä paskan vertaa kiinnostaisi. En vain halua, että se pääsee nauramaan partaansa jos duuninsa ohessa meikäläisen sivuhistoria pamahtaa sen naamalle. :D Sivuilla käyn jos jonkinmoisilla. Mainostaa en ala, vaikka mainosmies olenkin.

5

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei missään määrin.

    • sdc,

      Tuskin sillä asialla on mitään merkitystä keneltä liittymän ostit

    • Myyjä ei tee muuta kuin kirjoittele nimiä paperiin ja nostelee provikoita. Tekniikasta hän ymmärtää sen mitä on esitteessä kirjoitettu ellei satu (erittäin harvinaista) alan harrastaja olemaan.

      Mutta itse työnkuvan lähin teknisin asia on päivittäin myyntiraportti puhelimitse esimiehelle ja kenties hänen kanssaan lässytys saikuista sähköpostitse. Normaalisti tähän myös myyjien tietotekninen taito jää.

      • Asiakas-pettyy-

        Eihän kaikki laajakaistan myyjät edes tiedä, mitä tarkoittaa upload-nopeus.


    • Jos hänellä on jotkut asiakastunnukset millä voi seurata netin käyttöä, hän pääsee ehkä seuraamaan monta gigaa tavaraa lataat/lähetät kuukaudessa tms.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe