uusi nykänen

Just.Hienoa Räikkönen.Amispohjalta ihan sopivaa käytöstä.
71602
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Älkää olko noin lapsellisia ja uskoko kaikkee mitä juorulehdet syytää!! Kimi saa juhlia siinä missä mekin!! sitä juttua vaan paisutellaan lehdissä, koska kiminkin julkisuudella tehdään RAHAA! jumalauta pistää vihaks ku miehetkin? täällä kitisee niinkuin mitkäkin juoruämmät!

Äänestä

  • Joo antaa olla vaa Pitää sitä joskus rentoutua kunnolla. Ei sitä muuten Mestaruutta voiteta :)

    Äänestä

  • valokuvaaja kirjoitti:

    Menkää http://www.aftonbladet.se/vss/sport/story/0,2789,567338,00.html
    hyviä kuvia räkäposkella olevasta kimistä.
    Tyypillinen suomalainen juntti.

    ..olla ämmä tai homppeli. oot sinäki ihme moralisti olevinas, ootko säkin joku seiskan pelle. mitä helvettiä jos kimi on vetäny pers kännit, ei taida ihan ensimmäinen kaveri olla? minkäsmaalainen sä oot? ruotsin gay Håkan?

    Äänestä

Kimi on normaali suomalainen nuori.
Kyllähän nyt jokainen irroittelee lomalla, ÉIKÄ sitä seurata noin tarkasti ku ei oo julkkis..
Mitenkä ois jos lehtimiehet menis ja kirjoittas kaikista ryyppäävistä samanlaisii juttui.. taitais lehdet olla paksuja... ANTAKAA KIMIN TEHDÄ MITÄ HALUU, samanlaine se on ku me muutkin.

Äänestä
  • Antakaa Kimin elää normaalia elämää.. ei kai hänenkään tartte olla mikään superihminen.

    Äänestä

  • H.Hi kirjoitti:

    Antakaa Kimin elää normaalia elämää.. ei kai hänenkään tartte olla mikään superihminen.

    Nykäsen Masakin eli tätä "tavallista elämää" aikansa ja nyt elää sen "tavallisen elämän"
    loppunäytöstä vankilassa syytettynä kaverinsa puukotuksista.

    Kannattaa muistaa, että tuontasoisesta ryyppäämisestä on hauskanpito kaukana ja ennenmin
    tai myöhemmin se johtaa tuhoutumiseen joka elämän osa-alueella.

    Matilla oli kanssa aikoinaan selkään taputtelioita
    ja kovan ryyppäämisen ymmärtäjiä, sillä olihan hän sentää "mäkikotkien"ykkönen koko maailmassa!
    (missähän nyt lymyilevät?)

    Oli myös toisenlaisia ystäviä, jotka olivat aidosti huolestuneita Matin juomisesta, joka oli hiljalleen muuttumassa juoppohulluudeksi.

    No Matti teki valintansa itse ja tässä ollaan.
    Toivon sudämestäni, että kun Kimi tästä viimeisimmästä "juhlimisesta"(ei muuten ollut eka kerta) saa hieman etäisyyttä, niin huomaa, että elämänlaatua parannetaan aivan toisin keinoin, kuin rajulla ryyppäämisellä, oli asiat kuinka tahansa.

    Valitse Kimi raittiimpi tulevaisuus, sillä sinä olet myös esimerkkinä monille suomalaisille nuorille ja tulet huomaamaan että arvostuksesi kasvaa, myös itsesi arvostamisen suhteen.

    Uskon että suomalaisten suuri enemmistö on kanssani samaa mieltä, kun sanon, että valitse raittiimpi tulevaisuus Kim! Tsemppiä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maza kirjoitti:

Just.Hienoa Räikkönen.Amispohjalta ihan sopivaa käytöstä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu