Humehia

Taas on hyysätty porilaisia huumeidenkäyttäjiä, yli 94 000 neulan edestä uutisten mukaan.
5160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

no no...

eihän se 94000kpl tee kuin VAIN

7833 kuukaudessa
257 neulaa päivässä.

Eli onko meillä porissa 257 huumeiden käyttäjää vai jaetaanko näitä subuja enemmänkin kuin 1kpl/henk/pv?

Mitäs toi paska maksaa yhteiskunnalle? Kyllähän tommosen pilleripirtin toiminta varmaan maksaa sen 2,5€/kpl. eli 235 000€/v.

Muistakaa ihmiset, kyllä suomalainen työ kannattaa! Narkkarit ja musut kiittää

Äänestä
  • Nyt löytyi penaalin kaikista terävin kynä. Aivan loistavaa päättelyä! Ja asiantuntemusta.

    Äänestä

Taitaa tulla tuo ennalta ehkäisevä työ edullisemmaksi veronmaksajille kuin jälkiseuraamuksien maksu, ehkä tässä on enemmän ajateltu juuri porilaisiakin veronmaksajia ...

Äänestä

Supun tuotekehittelyyn kulutetut varat on jo varmasti kerätty markkinoilta.
Ei tuo ole kallista veronmaksajille, koska kyseessä on vain yhden suuntainen tilinsiirto lääketeollisuudella ja siellä kehitellään uusia lääkkeitä iloksemme ja maksellaan monityydyttyneitä palkkioita asianomaisille.
Kaikki piikinjaot ja ratsiat ovat lähinnä pinnan silittelyä ja paskaisen kakun kuorruttelua kauniin kermaisella vaahdolla.

Äänestä
  • Missä Suomessa on niin hyvä palvelu, ku Nisteillä.
    Saavat ilmaiseksi ruiskut ja lääkkeet. Esim. ei edes diabeetikko saa ilmaiseksi lääkkeitä, neulat ja mittarit saa vain ilmaiseksi, mutta lääkkeistä sentään joutuu maksamaan edes sen omavastuun, mutta nistit saa kaiken täysin ilmaiseksi.

    Mitä ihmeen kukkahattutätien lempilapsia nämä nistit oikein on ??? Sanokaa ny sossumammat.. onks teillä joku äidillinen vaisto herännyt, ku paapotte näitä pahispoikia..vai..

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Subusubu kirjoitti:

Taas on hyysätty porilaisia huumeidenkäyttäjiä, yli 94 000 neulan edestä uutisten mukaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu