mustalaisen muutto

Tein mustalaisille,kunnan maksaman muuttokeikan.Tyhjensimme asuntoa ja menimme hakemaan sohvaa.Sohvalla makasi mustalainen ruokalevolla."saatana tätä ei vielä viedä mihikään,mie makkaan nyt,sohva otetaan viimesenä".Yritimme siinä selvittää että sohva olisi nyt otettava kuormauksen takia."tuu sieki veli tähä,meinaavat sohvan viedä alta pois".

Yhteispelillä kaikki onnistuu?
2393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

oliha melkonen vesseli miksi se tolla tavalla teki miks sen piti tehä itestään noin ihmeellinen numero lapsellinen mies se oli jäänyt kai jotenki lapsen tasolle väkisinkää ei kannata tollasissa tilanteissa toimia voi olla vaikkapa pistooli taskussa kannattaa aina olla pieni viinapullo taskussa nii jopa veli siitä äkkiä nouseepi ko hörppy kahdesti kirkastettua solahtaa alas kurkusta.

Äänestä

Tai sitten mustalaismies oli huumori päällä. Mustalaiset ns. elävät ja palavat.. jos näin ei ole niin yhteiskunta on tehnyt niistä toimintakyvyttömän... mutta taitaa kirjoittaja olla vähän huumoritajuton.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuttomies kirjoitti:

Tein mustalaisille,kunnan maksaman muuttokeikan.Tyhjensimme asuntoa ja menimme hakemaan sohvaa.Sohvalla makasi mustalainen ruokalevolla."saatana tätä ei vielä viedä mihikään,mie makkaan nyt,sohva otetaan viimesenä".Yritimme siinä selvittää että sohva olisi nyt otettava kuormauksen takia."tuu sieki veli tähä,meinaavat sohvan viedä alta pois".

Yhteispelillä kaikki onnistuu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu