Jumalan vastustajia on tässä ajassa ilmennytkin monia. Ihan valtiotasolla on julkista Jumalan vastaista sotaa. Nimittäin Jumala antoi Sodoman ja Gommoran ja niiden lähellä olleiden kaupunkien varoittaviksi esimerkeiksi. Mehän muistamme kyllä mistä asiasta. Sen takia onkin vaarallista, että jotkut ovat suostuneet ja hyväksyneet sen tuloksen, mikä tuohon Sodoman syntiin liittyy. Missään olosuhteissa ei saa antaa myönnytystä synnille. Ja pitäisi saada keskustaan sellainen johtaja, joka lähtisi kumoamaan moista lakia. Muuten te tiedätte kyllä, mitä tuleman pitää. Te saatatte arvata sen.
Vaarallinen aika
läsnä.
1199
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Jumala sotii puolestammme ja antaa viholliselle ansionsa mukaan. Jumalalla on mahdollisuus lähettää aidsia, ebolaa, ruttoa ja koleraa, maanjäristyksiä ja tsunameja. Hänellä ei budjetti kaadu eivätkä keinot lopu.
Meidän tulee rukoilla päättäjien puolesta etteivät kerjäisi kansallensa noita rangaistuksia.
Jumala ei rankaise koskaan kristittyjä. Mutta rankaisee uskomattomia ihmisiä.
Kristittyjä ei rankaista, vaan ohjataan. Jeesus ristillä kärsi rankaisumme.
Jeesus kärsi ja pelasti vain omansa ja meitä ei Jumala rankaise.
Joh 5.22 Sillä Isä ei myöskään tuomitse ketään, vaan hän on antanut kaiken tuomion Pojalle,
Kes.
En kirjoittanut edellistä viestiä sinun oksettavan saastan vuoksi. Mene helluntaihisi pilkkaamaan Jumalaasi, elä täällä saastaile. Ei kiinnosta Junalanpilkkasi.
Islamistit laittaneet salkuuntelulaitteita rauhanuyhdistysten puhelinmiin! Maailman vallankumous käymässä pakolaisten kautta.
Jeesus pelastaa!
Oletkop tosissasi?
Taitaa olla SRK joka laittaa tarkistuslaitteita RY;n puhelimiin.
Islamistit eivät kuuntele, ne tappaa.
Kes.
J. Sipiliäkin (Kepu) totesi homolaista, että on asia loppuunkäsitelty. EK:n enemmistön tahtoon on tyytyminen.
Onpa ihana rauhan aika. Maailma vaan myllertää.
Vanhoillisina emme saisi korottaa itseämme, sillä monella muulla hengellisellä liikkeellä on suurempi takuu ja turva Jeesus Kristus kuin meillä "vain me". Se ei yksinkertaisesti riitä!!!! Pitäisi olla taivaallinen, Jumalan antama takuu: JEESUKSESSA KRISTUKSESSA.
up
¤¤¤ Pitäisi olla taivaallinen, Jumalan antama takuu: JEESUKSESSA KRISTUKSESSA.¤¤¤
Samaa mieltä!!!!
Hei oikeesti..... Onko oikee läkitys