Ei varmasti voisi enää huonommin lumitöitä hoitaa kun kaupunki sen tekee. Luulisi että haluavat pitää kiinni asukkaistaan tekemällä asiat mahdollisimman hyvin muuttotappiokunnassa.
Alkaa jo kyllästyttää koko Haapajärven toiminta hammaslääkäriä myöten.
Lumityöt
21
1269
Vastaukset
- Jormattaa
Eläpä nyt. Kävin eilen hammaslääkärissä ja lli aivan mahtava ulkomaalaistaustainen hamppilääkäri. Ei voi muuta sanoo ko 10 työskentelystä ja ulkonäöstä.
- Anonyymi
Vaihettaan paikkoja sano hammaslääkäri.
- Tiropa
Oulaisissa vielä huonommin...
- niiiiiiiiin
Ekkö sää naukunu jo viimetalvena.
- Katsojardde
Meneppä koivuhakaan!onkuin venäjän siperia.
Lumityöt tehdään jos tehdään ja silloinkin miten sattuu.- niiiiiiin
Sieltähän nauvuit viime vuonnakin.Joka vuotinen.
- ptkle
niiiiiiin kirjoitti:
Sieltähän nauvuit viime vuonnakin.Joka vuotinen.
Joka vuosi yhtä surkeaa työnjälkeä, NIIIIIIIIII!!!!!!
- niiiiiiiin
Onneksi oli kesä välissä että sait hermoja lepuuttaa.
- Anonyymi
On tosiaan! Millään kulkupelillä ei pääse pihasta ja vuokrat vaan nousee .
Tekeeköhän se Vuokratalojen toimari mitään ?. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
On tosiaan! Millään kulkupelillä ei pääse pihasta ja vuokrat vaan nousee .
Tekeeköhän se Vuokratalojen toimari mitään ?.Tekkeetekkee....nostaa palakkaa!
- sivustaf
Kyllä tuo koivuhaan kirjoittaja oikeassa on ! Jos on kaupungin vuokrakämppä niin kyllä siihen kuuluu olla pihat auki.
Vuokra asuntojahan ne siellä on enimmäkseen ja sillon pihoja ei näemmä aukasta ollenkaan.
Liekö ees yritetty?- niiiiiiiin
Kaupungin kämpissä asuu enimmäkseen juoppoja ja tuöttömiä.On toki oikeitakin immeisiä. Mutta kyllä sen kaljakeissin pöösee hakeen vaikka on lunta pihalla.
- Pena-anaali
Ei ne kaikki vuokrakämpän asukkaat oo juoppoja tai nistejä. Pitää muistaa että sieltä on mielenterveysongelmaisia ja työttömiä kans.
- asukas1111
Ihan työssäkäyviä ihmisiä asuu!
Kyllä vuokratalojen johtajan pitäis pikkasen seurata kuinka surkeasti paikat aukastaan. - Anonyymi
Se kun ees yritettäs vaan ei .
- maksajamäärittelee
Yleensä, lumityöt tehdään, tilaajan/urakoitsijan, välisen sopimuksen mukaisesti. Siellä määritellään, milloin aurataan, ja niin edelleen. Jos rahaa/halua, on vähän isännöitsijällä. Auraaja tulee sitten ,joskus...,,,
- Luntavaan
lumilapiot on halpoja, ködet kun laittaa lapion varressa heilumaan, niin paranee kolotukset ja märinät
- pyhäkäs
Tule Pyhäsalmeen On Tiet Aurattu Ja Kaupoissa hyvä palvelu Pullot täydempiä
- Hahaavoitettiin
Me Pyhäjärviset voitetaan Haapajärviset kun kilpaillaan kummassa pitäjässä lumityöt tehdään huonommin.Jos Haapajärvellä tiet huonosti aurattu tule kattomaan Pyhäjärven kynnöspelto katuja.
- Anonyymi
Normaalia toimintaa kapupungilta!
Erityisesti vuokrataloilla kannattaa varautua pitkävartisilla saappailla koska sinne ei lumityöntekijät kerkiä ikään..
Nytkin on pihat auraamatta joka paikassa. - Anonyymi
Muutin koivuhakaan vasta ja pois täältä on lähettävä jos nämä lumityöt hoidetaan näin prk heikosti! Töihin ei pääse autolla lähteen mitenkään.
Ei siinä jos olis aamulla aukasematta vaan kun on viikon lumityöt tekemättä.
Jututin naapureita ja sanoivat jotta se on täällä tyylinä jättää herran haltuun.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1748483KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4537657Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei763890Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521633726Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1183074Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään552865Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv442081- 1262076
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231903Vedonlyöntiä .
Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka211841