Mikä ois monipuolisin metsästyskoira.? Tulee metsästettyä enimmäkseen kanalintuja, jänistä mutta myös sorsia ja supia/kettua. Karva sais olla aika lyhyt josta ei irtoa karvaa kauheasti. Sisäkoiraksi tulee rivitaloon.
Monipuolisin metsästyskoira?
8
491
Vastaukset
- noun
märäkoira tai pohjis
- päivänselvä
Seisoja.
Hommaa kotisaran video karkeakarvainen saksanseisoja riistalla.
Siinä kerrotaan ja näytetään mm kyyhky,sorsa,hanhi,fasaani,teeri,supi,villisika,kettu,jänis,korppi jahdeista.
Tuon katsottua tiedät mikä koira sopii monipuoliseen mettästykseen. - riittää
päivänselvä kirjoitti:
Seisoja.
Hommaa kotisaran video karkeakarvainen saksanseisoja riistalla.
Siinä kerrotaan ja näytetään mm kyyhky,sorsa,hanhi,fasaani,teeri,supi,villisika,kettu,jänis,korppi jahdeista.
Tuon katsottua tiedät mikä koira sopii monipuoliseen mettästykseen.Kun katsot heti netistä kyseisen videon trailerin
- 19+19
Juu kk saksanseisojaa olen suunnitellut ja taidan laittaa.
- teretuloa
Itälaika tai seisoja. Pystis vasta pronssilla. Tököttäjistä sakemanni ehdoton.. . Itsellä juuri nyt 5 kk bretoni.... ei yhtä karu kuin saku, mutta kahden sakun ja yhden bretonin (ts. tämä toinen) kokemuksella (ja muiden kehumana) väitän, että bretoni on fyysisesti parempi (jalat, kestävyys, jne.), mutta saku taas parempi riistalle. Molemmat kotikoirina ehdottomia.
Karkkareista sama kumman ottaa. Ei eroa. - kviiiik
Bitbull terroristi hankkeessa. Kun tarttuu kiinni ei irrota, siksi bitti. Uhri keskittyy koiraan, jolloin ote herpaantuu, saattaa mennä koko käsi suuhun kerralla.
- Saku 4v uros
Saksanmetsästysterrieri, toimii maan alla, päällä ja vedessä ja on tulisieluinen taistelija, ei pelkää mitään eikä ketään, käy karhunkin kimppuun, siispä tarvii tiukan koulutuksen, mutta varmasti monipuolinen koira metsälle ja helppohoitoinen kotona tietty liikuntaa tarvii paljon mutta niinhän ne koirat yleensä
- Sehän se
Aloittaja tietää jo itse vastauksen kysymykseensä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1434843Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut793512SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt272524SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402203Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä572029Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632013Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja851973Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?231971Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191438Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään941245