Onko tipaton tammikuu liian suuri haaste siihen ryhtyville ja miten lie siinä onnistunut. Väliaikatiedot olisi paikallaan. Onhan tipaton tammikuu jo puolivälissä.
Minä aloitan varovaisemmin, tipattoman tammikuun, aloittamalla tipattoman viikonlopun ja sitten tipattoman tammikuun, helmikuun puoleenväliin. Miten se on onnistunut, tai onnistuu jatkossa?
Minä aloitan varovaisemmin, tipattoman tammikuun, aloittamalla tipattoman viikonlopun ja sitten tipattoman tammikuun, helmikuun puoleenväliin. Miten se on onnistunut, tai onnistuu jatkossa?
Vastaukset 13
Vanhimmat
Tämä tipaton tammikuu on alkoholisti riipuvaisten juttu!Itsehän olen nyt nauttinut alkoholia,mutta se ei ole ongelma.Voin olla monta kuukautta,niin että en ota alkoholia.
Niin, mitä alkoholilla ymmärretään. Missä se raja menee, kun puhutaan tipattomasta tammikuusta. Onko se ehdoton se raittius? Minulle raittius merkitsee luopumista väkevistä alkoholijuomista, siis viinoista. Väkeviä en ole nauttinut vuosikausiin. Se on minun tipatonta tammikuuta- joulukuuta. Olutta tai mietoja viinejä, se merkitsee minulle tavallaan tipatonta tammikuuta-joulukuuta. Onko tipattoman tammikuun pyrkimys ehdottomaan raittiuteen, vai kun tipaton tammikuu päättyy, sittekö saa ryypätä jatkossa .
Eikö sinunkin kannattais jo raitistua? Ikivötkylä?
Ei se mikään riippuvaisten juttu ole vaan kenen tahansa juttu. Mikä sinua vaivaa?
Miksi? Raivoraittiit ovat yleensä erittäin ikäviä ihmisiä, jotka moralisoivat kaikkea.
Ottaa pitäis, muttakänniin ei sais tulla..hups
vähän voi ottaa silloin tällöin,
Tipaton Tammikuu on niin teennäistä teeskentelyä!
Jos tipaton Tammikuu on ollut teennäistä teeskentelyä, niin voihan sen vaihtaa tipattomaan Toukokuuhun. Nyt voi sitten valmistautua kolmen kuukauden ajan tulevaan tipattomaan Toukokuuhun.
Suomalaiselle sopisi paljon paremmin huikaton heinäkuu...
Ite oon käyttäny "kumiukkoa" tipattoman tammikuun kunniaksi.
Ei oo tipan tippaa herunu.
Tosin eukko äkeissään ja ihmeissään että mikä sillä nyt? Ei oo ennen meidän perheessä "kumivarmuusvälineitä" käytetty.
En tiedä kannattaako tämä tipaton tammikuu...
Tipaton tammikuu kannattaa. Ei kannata ottaa riskejä.
Nii voethan kiriä sitten sen jälkeen taas.