Tila ohjelman maalari

Tila ohjelmassa oli retussi maalari 4pv marraskuuta, tietääkö kukaan kuka se oli haluaisin teettää sellaisen seinämaalauksen ?
1343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

4.11.2004

T.i.l.a. vieraili Nummelassa tutustumassa vanhaan maalaistaloon, jonka 10-vuoden remonttiurakka on valmistumassa. Kodissa näimme myös taiteilija Vesa Lempiäisen suunnitteleman ja toteuttaman upean jugend-henkisen kylpyhuoneen, ja parhaillaan Vesa oli maalaamassa kaunista naiskuvaa olohuoneen takkaan. Haluttu kuva oli kopioitu piirtoheitinkalvolle ja kuva heijastettiin maalattavaan pintaan. Tällä tekniikalla on ohjelmassamme aiemmin maalattu yksinkertaisia satuhahmoja lastenhuoneen seinään, mutta tällä kertaa näimme kuinka ammattilainen tekee työn ruiskumaalauksena.

Lisätietoja Vesan töistä saat
050-5688404 / Kati
http://www.kolumbus.fi/vesa.lempiainen/

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tietääks kukaan !!!!! kirjoitti:

Tila ohjelmassa oli retussi maalari 4pv marraskuuta, tietääkö kukaan kuka se oli haluaisin teettää sellaisen seinämaalauksen ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu