Kirjoitan blogia jossa kritisoin maahanmuuttoa ja maahanmuuttajia. Luetutin sillä oikealla fobballa tekstit, ja ei nähnyt ongelmaa. Kuitenkin paikkakuntani maahanmuuttajanuoret ovat suuttuneet, ja aikovat saamieni tietojen mukaan vähintään pahoinpidellä minut porukalla.
Näyttö ei riitä poliisille, opiskelemaan täytyisi päästä keskustaan päivittäin.
Kuinka toimin, ei himottaisi ruveta marttyyriksi sananvapauden puolesta.
Näyttö ei riitä poliisille, opiskelemaan täytyisi päästä keskustaan päivittäin.
Kuinka toimin, ei himottaisi ruveta marttyyriksi sananvapauden puolesta.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos hakkaavat sinut niin muista vaatia myös syyte rasismista ja viharikoksesta sillä koskee niin valkoisia kuiun tummia tuo laki vaikka tummat luulee että vain heitä ei saa rasistisesti kohdella.
Just, just. Rasismi ja viharikosta ei Suomen laki tunne. Molemmat ovat vain jonkun muun rikoksen motiivi ja ovat rangaistuksen koventamisperusteita, mikäli kantaväestöön kuuluva tekijä kohdistaa tekonsa vähemmistöihin kuuluvaan, mutta ei toisinpäin.