Onkos kellään ollu hyytymis/pätkimis ongelmaa
tuolla yhdistelmällä ?
Eli nettisivut latautuu hitaasti ja välillä ei ollenkaan, thomsoneissa "kuulemma" ollut
poweri ongelmia (siis muuntaja)
liittymä 1M/256,Thomson TCM390, Winxp home sp2
Asiallista palautetta Kiitos !
; )
Soneran kaapeli /thomson390
8
3504
Vastaukset
- weba
Samat on ongelmat sama laite pätkii lataus ongelmia,
menee koko laite jumiin ja sen saa toimimaan taas kun repii johdot muutamaksi sekunniksi irti ja kytkee taas piuhat kiinni takaisin,joskus tämän joutuu tekemään montakin kertaa ennen kuin laite taas toimii,että silleen minulla.Olenkin sitä vaihtamassa kunhan löytyis hyvä luotettava laite.
Muuten sama nopeus 1M/265.
Hyvät jatkot. - OK 410
Vaihdoin Thomson TCM410:een. Ensimmäinen 410 kesti kaksi päivää, ja sitten takuuvaihto. Nyt on toiminut 2 kk todella hyvin. Hinta oli 59 e.
- OK 410
HUOM. takuuajat ovat melko pitkiä Thomsoneissa. Minun 410:ssä se on 36 kk!
Ei muuta kuin laite takuukorjaukseen.- Daatta
Niin, OK 410 mistä hankit tuon modeemisi ?
- OK 410
Daatta kirjoitti:
Niin, OK 410 mistä hankit tuon modeemisi ?
Elisa-Shopista muutama kk sitten.
- weba
OK 410 kirjoitti:
Elisa-Shopista muutama kk sitten.
Niin olen sen verran aloittelija,että kysynkin
sopiikos tämä TCM 410 soneran kaapeliverkkoon.
Kiitos jos jaksata vastata. - Ehp
weba kirjoitti:
Niin olen sen verran aloittelija,että kysynkin
sopiikos tämä TCM 410 soneran kaapeliverkkoon.
Kiitos jos jaksata vastata.Varmista operaattoriltasi mikä modemi
verkkoon soveltuu.Esim Soneralla
Eurodocsis 2.0 hyvä lähtökohta
- dna
Samalaista välillä täälläkin ollut, tosin dna kaapeliliittymällä ja modeemikin vuokramodeemi ja nopeuskin vain 768/256 kun parempaa nopeutta ei ole vielä tarjolla. Nythän tuon kaapelimodeemin saa kaupanpäälle ku liittymän ottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24745349Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3111240Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy20710873Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369711Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858528Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236511Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03210Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302239- 371629
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261510